ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟

ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟

ایمپلنت دندان ، را همانطور که مدانید به کاشت دندان برای دندان های از دست رفته از طریق کاشت پیچی به جنس تیتانیوم در داخل استخوان فک میگویند که نگهداری از تاج دندان را بر عهده داشته و  میتوان برای یک دندان الی تمام دندان ها از آن استفاده کرد و نیز در مواقعی نگهدارنده ی دندان مصنوعی می باشد اما متقاضیانی که قصد انجام ایمپلنت را دارند به این سوال برخورد میکنند که ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟

بنابراین با توجه به تعداد بالای سوالات  ، ما در این مقاله به پاسخ مختصر این سوال  ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟ می پردازیم .

ایمپلنت دندان

برای پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ابتدا باید عرض کرد که در جلسه مشاوره متخصص با معاینه مراجع و وضعیت فک و دندان ها مشص میکند که شرایط دندان فرد چگونه است اگر دندان از آسیب های دیگری در امان باشد مشخص میکند قدرت دندان چطور است و آیا استخوان فک سالم است در غیر این صورت پیوند استخوان فک الزامی بوده که نیاز به هشت ماه زمان داشته تا بعد از این دوره بتواند  با استفاده از انواع ایمپلنت دندان آن را انجام دهد .

 

ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

ایمپلنت دندان چند مرحله دارد ؟

حال به پاسخ این سوال میرسیم که ایمپلنت دندان در کرج  چند مرحله دارد ، در مرحله اول که بعد از معاینه انجام میشود مراجع کننده باید داروهای تجویز شده خود را مصرف کند سپس متخصص از طریق بی حسی امکان درد را برای فرد از بین میبرد ، سپس لثه فرد برش زده میشود و ایمپلنت دندان بر استخوان فک کاشته میشود تا بتواند نگهدارنده ی تاج دندان ها شود متخصص از طریق رادیولوژی باید کار خود را کنترل کند و در صورت اشتباه کردن کار خود را ترمیم و در صورت درست بودن کار خود را به اتمام برساند  و سپس باید به ایمپلنت دندان فرصت جوش خوردن داده شود .جوش خوردن ایمپلنت دندان معمولا بین 3 الی 20 هفته به طول می انجامد که بستگی به خود شخص دارد  و این زمان در هر فردی با فرد دیگر بسته به شرایط بدنی او متغیر می باشد .

یکی دیگر از مراحل ایمپلنت دندان ، این است برای ترمیم کردن لثه و دندان های اطراف دندان ، به قسمت بالای لثه ی دندان فرد میله فلزی نصب می شود تابه عنوان یک محافظت کننده عمل کند .

نکته ی مهمی که در مراحل ایمپلنت دندان وجود دارد ، این است که می بایست توجه شود تا بعد از کشیده شدن دندان مدت زمان جایگذاری ایمپلنت دندان تا 75 روز می باشد و بعد از آن استخوان فک تحلیل رفته و نیاز به پیوند استخوان فک می باشد . پس توصیه ی شود عزیزان در صورت وجود مشکل در دندان مانند عفونت یا پوسیدگی آن را زودتر خارج کنند تا موجب آسیب به استخوان فک نشود و بعد قبل از 75 روز اقدام به گذاشتن ایمپلنت دندان کنند .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code