ترمیم دندان شکسته جلو

ترمیم دندان های شکسته جلو

توسط: | برچسب ها: , , , , | دیدگاه ها: ۰ | دی ۱۲ام, ۱۳۹۸

با توجه به اینکه دندان ها تاثیر بسیار بالایی را بر ظاهر و چهره افراد دارند ، رخ دادن برخی از اتفاقات میتواند سبب آسیب بر دندان گردیده و تاثیر منفی را بر دندان ها بگذارد. برای بررسی ترمیم دندان های شکسته جلو با ما همراه باشید.

دندان های جلو معمولا بیشتر در معرض دید قرار دارند و با تکلم ، لبخند و خندیدن نمایان میگردد حال مشکلاتی مانند تصادفات ، ضربه از طریق افتادن و . . . میتواند موجب شکستن دندان جلو گردد در این صورت تنها راه برای رفع این مشکل ترمیم دندان های شکسته جلو می باشد که در ادامه مطلب به این موضوع بیشتر میپدازیم و هزینه ترمیم دندان شکسته جلو را برای عزیزان مشخص می نماییم چرا که لازمه آغاز ، درمان هر مشکلی برای افراد دانستن هزینه آن می باشد تا تصمیم گیری و برنامه ریزی برای درمان راحتتر صورت گیرد.

ترمیم دندان شکسته جلو

شکستن دندان جلو میتواند به صورت ترک ، شکستن و لب پر شدن ظاهر گردد که معمولا بر اثر ضربه اتفاق خواهند افتاد و یکی از مشکلات رایج در نقص ظاهری دندان ها می باشد چرا که دندان های جلو بیشتر در دسترس بوده و بر اثر اتفاقات ضربه آشکار تری را متحمل میشود چرا که هرچند مینای یک دندان بالا بوده و سالم باشد نمیتواند در قبال برخی از صدمات بدون آسیب باقی بماند.

شکستن دندان جلو علاوه بر آسیب به اعتماد به نفس و روحیه در تکلم و جویدن غذا نیز آسیب های زیادی را ایجاد می نماید که در صورت نادیده گرفتن سبب تجمع باکتری بر دندان ها گردیده و سلامت دندان ها را به خطر می اندازد و سبب مشکلاتی چون عفونت و آسیب به دندان های مجاور گردد ، خوشبختانه با پیشرفت علم در دندانپزشکی کلیه این مشکلات را میتوان از میان برداشت و با بروز روش های درمانی جدید به ترمیم دندان های شکسته ، ترک خورده و لبپر شده پرداخت.

ترمیم دندان های شکسته جلو با روش های مختلف

زمانی که شما به دندانپزشک و متخصص زیبایی دندان مراجعه می کنید ، دندانپزشک با معاینه دندان و شرایط کلی دندان شما در میابد که چه درمانی متناسب با شرایط خاص شما بوده و نتیجه گیری بهتری را برای شما به همراه دارد که در ادامه به معرفی برخی از درمان های منتخب در این زمینه میپردازیم.

ونیر دندان

دندان های آسیب دیده شده را میتوان از طریق ونیر که روکشی بر روی دندان می باشد ترمیم نمود این روکش ها به جنس پرسلین و کامپوزیت می باشند که همانند ناخن های مصنوعی بر روی دندان ها کاشته میشوند. با استفاده از ونیر میتوان دندان های شکسته جلو ، دندان های لکه دار جلو ، دندان های بدشکل و کج را ترمیم نمود.

در صورت مراقبت صحیح از ونیر ها میتوان آن ها را دائما استفاده کرد و نیازی به جایگزینی ندارند و به دلیل مقاومت بالا آن هم در مقابل رنگ ها و مواد غذایی تغیر رنگ نکرده و زیبا باقی خواهند ماند.

شرایط ونیر

با توجه به اینکه دوام ونیر بالا بوده و میتوان تا سی سال بدون نقص باقی بماند اما باید توجه داشت که شما برای استفاده از این درمان نیاز به چند جلسه درمان دارید بنابراین باید وقت خود را تنظیم کنید تا توانایی انجام این درمان خوب را داشته باشید. قابل به ذکر است که ونیر جهت درمان نیاز به تراش مینای دندان و شکل طبیعی دندان تغییر خواهد کرد و عزیزان متقاضی باید این نکته را نیز در نظر بگیرند.

باندینگ دندان

باندینگ دندان روش دیگری برای درمان و ترمیم شکستن و ترک خوردن دندان های جلو می باشد که میتوان برای تغییر رنگ دندان ها و برای پر کردن فواصل دندانی از این روش استفاده کرد ، این روش تا ده سال عمر مفیدی را دارا می باشد و این روش میتواند بدون نیاز به بیهوشی انجام گردد.

درمان از این طریق با زبر کردن دندان ها آغاز شده و با کامپوزیت منتخب شده بر دندان ها متصل میگردد و از طریق قالب به شکل دندان در خواهد آمد پس از این مرحله نوبت به خشک کردن کامپوزیت دندان خواهد رسید که از طریق فرابنفش اتفاق می افتد این درمان جزء درمان های ساده بوده و هر دندان از یک ربع ساعت تا سه ربع ساعت زمان لازم دارد.

شرایط باندینگ دندان

این نوع از درمان که باندینگ دندان می باشد امکان رنگ پذیری دندان را بر کامپوزیت دارد و متاستفانه سبب تغییر رنگ روکش دندان میگردد.

ایمپلنت دندان

متاستفانه برخی از آسیب های دندان سبب میگردند تا شکستگی و ترک دندان تا خط لثه وجود داشته باشد در این صورت معمولا دندان ها کشیده میشوند و قابلیت نگهداری دندان های طبیعی وجود نخواهد داشت اما میتوان از یک روش جایگزین با ظاهری طبیعی برای رفع این مشکل استفاده نمود که ایمپلنت دندان می باشد و جایگزین دندان ها می شود ، ایمپلنت پیچی به جنس تیتانیوم بوده که داخل استخوان دندان متصل میگردد و سپس تاج دندان بر او قرار گرفته میشود و روکش بر او پوشیده میشود و ظاهری کاملا مشابه با دندان های طبیعی دارد.

تاج دندان

زمانی که شکستگی و ترک زیاد باشد و جویدن برای فرد توام با درد باشد نیاز به ترمیم تاج خواهد بود که علاوه بر ترمیم ظاهر دندان ترمیم عملکرد دندان را نیز به همراه دارد . تاج کلاهکی برای دندان ها می باشد که دندان ها را پوشش داده و ظاهر و ساختار آن را ترمیم می نماید این روش منطبق با دندان های اصلی می باشد و ظاهری مشابه با آن ها خواهد داشت.

هزینه ترمیم دندان شکسته جلو

با توجه به اینکه به توضیح روش های مختلف ترمیم دندان شکسته جلو پرداختیم ، متوجه شدیم که این ترمیم ها نسبت به یکدیگر تفاوت دارند هم از لحاظ جنس ، هم از لحاظ مواد و هم از لخاظ درمان و هم از لحاظ نتایج بنابراین طبیعی است که هر کدام از آن ها هزینه متفاوتی را نیز به خود اختصاص داده باشند. شما عزیزان میتوانید برای در دست داشتن هزینه دقیق درمان با توجه به شرایط دندانی خود به یک دندانپزشک ماهر منتخب خود مراجه نمایید تا با بررسی شرایط شما هزینه درمان را به صورت دقیق برای شما بازگو نماید.

ارسال پاسخ

*

code