کیست دندان چیست و هزینه جراحی کیست دندان چقدر است؟

کیست دندان چیست و هزینه جراحی کیست دندان چقدر است؟

یکی از مشکلات جدی موجود در لثه و دندان  کیست دندان می باشد که با دردهای بسیار شدید همراه بوده و میتواند آسیب های زیادی را برای دندان ها ، لثه و استخوان فک به همراه داشته باشد که در نهایت منجر به جراحی کیست دندان می شود.

کیست انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها آسیب های مخصوص به خود را به همراه دارند ، کیست اگر در اوایل که به صورت آبسه کوچک باشد شناسایی گردد به آسانی درمان می شود اما در مواردی کیست پیشرفت کرده و راه درمان آن تنها از طریق جراحی کیست امکان پذیر می باشد در ادامه با دندانپزشکی فرایش همراه باشید

کیست دندان

کیست دندان میتواند در هر قسمت دندان و لثه ریشه کرده و بروز کند و میتواند از این طریق به استخوان فک آسیب رساند و موجب کیست لثه گردد .
کیست دندان اگر مورد درمان قرار نگیرد آسیب هایی همچون از بین رفتن دندان ، آسیب به بافت ها ، آسیب به دندان های مجاور و … را به همراه خواهد داشت .
افراد میتوانند با مراجعه به دندانپزشک و متخصص این زمینه در صورت ابتدایی بودن کیست، آن را با درمان های آسان از بین برده و در صورت پیشرفه بودن کیست را از طریق جراحی کیست دندان از بین ببرد .

 

جراحی کیست دندان

جراحی کیست دندان

زمانی که متخصص لثه با توجه به معاینات خود متوجه وجود کیست میشود نسبت به جراحی اقدام می نماید که اول از عکس های رادیولوژی استفاده میکند سپس منطقه را بی حسی موضعی کرده و برای جراحی کیست بخشی از کیست را نمونه برداری میکنند تا متوجه شوند که وضعیت کیست چگونه است و آن را به آزمایشگاه میفرستند .

پس ازجواب نمونه آزمایش و بررسی آن توسط جراح لثه و این که کیست چه نوعی بوده و در چه وضعیتی قرار دارد، متخصص به جراحی کیست از طریق بی حسی موضعی و برداشت آن اقدام میکند و آنرا از بین میبرد .
نکته ایی که برای افراد اهمیت دارد و نسبت آن حساس هستند هزینه جراحی لثه و  جراحی کیست دندان می باشد که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت

هزینه جراحی کیست دندان

کیست دندان یک ضایع گوشتی مخرب خواهد بود که در صورت بر طرف نشدن منجر به آسیب های شدید دندانی و لثه میگردد .

هزینه جراحی کیست دندان مانند هر جراحی دندانی دیگر در هر کلینیک دندانپزشکی در کرج و تهران نسبت به کلینیک دیگر متفاوت می باشد و هر جراحی هزینه مخصوص به خود را تعیین می کند اما موضوعی که وجود دارد این است که کیست دندان انواع مختلفی مانند کیست دندان عقل ، کیست پریودنتال ، کیست باقیمانده ، کیست رویشی که هر کدام ساختار مختلفی داشته و از سختی و سهولت متفاوتی بهره مند می باشد و برداشت هر یک از آن ها تکنیک جداگانه ایی دارد

با توجه به نوع کیست دندانی فرد و شدت و شرایط کیست هر شخصی هزینه جراحی کیست تعیین میگردد و با توجه به شرایط متفاوت هر فرد هزینه آن نیز متفاوت خواهد بود که شنا عزیزان میتوانید جهت برآورد هزینه آن با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code