مراقبتهای بعد از جراحی لثه

مراقبت های بعد از لیفت لثه را اینجا بخوانید

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , | دیدگاه ها: ۰ | اردیبهشت ۲ام, ۱۳۹۹

لیفت لثه نوعی از جراحی لثه برای ترمیم و زیبایی لثه ها می باشد که به دلیل  رفع نواقص ظاهری مورد استفاده قرار میگیرد ، افرادی در دنیا دارای لبخند لثه ایی هستند یعنی در هنگام لبخند زدن نمای لثه آن ها بیش از حد معمول بوده و بیشتر از دندان خود را نشان می دهد و همین مسئله ضعفی در ظاهر افراد شناخته میشود که مایل به رفع این مشکل هستند. در ادامه در مورد لیفت لثه و مراقبت های بعد از لیفت لثه مطالبی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد

 

لیفت لثه

 

لیفت لثه در دندانپزشکی ترمیمی به صورت دو الگو انجام میشود یا به صورت افزایش طول تاج دندان و یا به صورت جراحی لثه که انتخاب روش بستگی به شرایط فرد دارد که متخصص با بررسی های لازم بهترین روش را برای هر فرد در نظر خواهد گرفت.

لیفت لثه برای درمان تنها نیاز به یک جلسه داشته که مدت زمان درمان کوتاهی را نیز به خود اختصاص داده است و درمان آن بدون درد بوده که کنترل آن به دست بی حسی موضعی می باشد.

برای انجام لیفت لثه  متخصصین از دو روش جراحی با تیغ جراحی و جراحی از طریق لیزر اقدام میکنند که معمولا انتخاب آن به دست خود مراجع کننده می باشد و تفاوت آن ها در سرعت بیشتر ، خونریزی کمتر و آسیب کمتر لیفت لثه از طریق لیزر می باشد.

اما مسئله ایی که وجود دارد و افراد مایل به داشتن اطلاعات در آن باره می باشند این است ک مراقبت های بعد از لیفت لثه چیست و چه کاری را باید انجام دهند ؟ که در ادامه به این سوالات میپردازیم .

 

مراقبت های بعد از جراحی لثه

 

مراقبت های بعد از لیفت لثه

 

لیفت لثه درمان خطرناکی نیست و خوشبختانه عوارض و بروز مشکلات را برای افراد به همراه ندارد و مراجعین با  رعایت نکات لازم بهداشتی از جانب متخصص خود میتوانند ایجاد درد را کنترل کنند و به نتیجه گیری درمان خود دسترسی پیدا نمایند.

لیفت لثه پس از انجام سبب حساسیت لثه و یا شاید دندان ها می شود به همین خاطر توصیه میشود تا افراد  از تحریک لثه ها اجتناب نمایند و از خورن غذا های  ترش ، تند ، چسبناک ، پر ادویه و . . . باید اجتناب شود ، رعایت بهداشت برای کنترل وضعیت ضروری است و مانع از عفونت لثه میگردد بنابراین طبق دستور پزشک زدن مسواک مخصوص به صورت استاندارد و مصرف دهانشویه باید انجام شود اما از زدن مسواک غیر اصولی و خشن پرهیز گردد تا آسیبی به لثه وارد نشود  و افراد باید از مسواک ، خمیر دندان و دهانشویه زیر نظر دندانپزشک خود استفاده کنند.

 

روز اول بعد از لیفت لثه

 

قطعا مراقبت های بعد از لیفت لثه در 24 ساعت اول بسیار مهم است به همین منظور  استفاده از کیسه یخ بر روی صورت توصیه میشد که این کار میتواند مانع از تورم شود.

توصه میشود تا از نوشیدنی های سرد استفاده شود و اینکار به آرامی صورت گیرد و از نوشیدن نوشیدنی های سرد به یکباره پرهیز شود.

این روز را باید استراحت کنید و از فعالیت های سنگین  بدنی قطعا جلوگیری کنید چرا که سبب فشار و اسیب به لثه شما میشود.

مصرف غذاهای داغ توصیه نمیشود.

کلیه دارو ها  و مسکن های تجویز شده باید طبق دستور پزشک مصرف شوند.

از پانسمان خود مراقبت کنید و مانع حرکت و دستگاری آن شوید.

 

مراقبت های بعد از لیفت لثه در هفته اول

 

مراقبت های بعد از لیفت لثه معمولا هفته اول اهمیت بیشتری دارد که تعداد روز مراقبت طبق نظر دندانپزشک به دست مراجعین خواهد رسید.

در این مدت باید رعایت بهداشت دهانی را جدی گرفت بنابراین  مصرف دهان شویه روزی سه بار باید انجام گیرد و مسواک زدن به صورت آرام باید هر روز انجام شود تا سبب تحریکات لثه نشوند و عفونت را برای آن به همراه نداشته باشند.

مسواک خود را به آرامی استفاده کنید و کلیه  توصیه های گفته شده توسط  دندانپزشک خود را رعایت کنید .

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تکمیلی در کلینیک دکتر فراز تیموری با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا بتوانیم بهترین مشاوره را به شما ارائه دهیم

 

ارسال پاسخ

*

code