معایب لیفت لثه

معایب لیفت لثه و عوارض آن چیست؟

توسط: | برچسب ها: , , , | دیدگاه ها: ۰ | دی ۱۰ام, ۱۳۹۸

شاید برای شما هم این مشکل وجود دارد که لثه هایی پایین و یا بسیار بالا داشته باشید و یا در هنگام خندیدن با حجم زیادی از لثه رو به رو گردید در این صورت اعتماد به نفس پایینی را از چهره و لبخند خود می گیرید و به دنبال راه چاره خواهید بود در این صورت درمان کمک کننده ایی برای رفع این وضعیت شما وجود دارد که لیفت لثه می باشد و توانسته است در زمینه ترمیم و زیبایی دندان بسیار عالی عمل نماید و منجر به معایب لیفت لثه گردد.

در این خصوص سوالی که ذهن متقاضیان را به خود مشغول میکند این مسئله است که معایب لیفت لثه چه می باشند ؟
که توانسته اییم با دادن توضیحات کافی در ارتباط با جراحی لثه به این موضوع نیز اشاره ایی داشته باشیم پس با ما همراه باشید .

چرا لیفت لثه و معایب لیفت لثه

 

برخی از افراد میتوانند بالا بودن و یا پایین بودن لثه ها را تجربه نمایند هر دوی این حالت ها علاوه بر مشکلات ظاهری اختلالات دیگر را نیز در عملکرد ساختار دهان و دندان به همراه دارند .
علت و وجود بروز این مشکلات اغلب ارث و ژنتیک بوده اما مصرف داروهای خاص و یا داشتن بیماری نیز در آن ها دخیل می باشد .

مادامی که لثه عقب نشینی داشته باشد دندان ها بلند از حالت عادی دیده میشوند و این اتفاق به علت تحلیل لثه ها می باشند که تا ریشه دندان ها ادامه میابد که منجر به بد ظاهری لبخند و دندان ها شده و موجب تجمع باکتری ، عفونت ، کرم خوردی بروز بیماری پریودنتیت و در آخر افتادن دندان ها میشود و پایین بودن لثه نیز به عوامل مختلفی چون ژنتیک ، کوتاه بودن زیاد دندان ها ، بالا بودن لب اشاره دارد که مشکلات ظاهری را برای افراد ایجاد میکند و یکی از راهای درمان برای این مشکلات استفاده از جراحی زیبایی لثه  می باشد .

 

درمان توسط لیفت لثه

در ابتدای امر فرد باید در جست و جوی یک دندانپزشک و متخصص عالی باشد و با پیدا کردن مطب معتبر به مراجعه نزد متخصص بپردازند تا دندانپزشک مربوطه با معاینه دقیق و ضعیف فرد و دادن راهنمای های لازم بهترین نحوه درمان و نتیجه درمان را برای فرد رقم بزند .

برای شروع درمان پس از معاینات لازم متخصص با استفاده از خودکار لثه را علامت گذاری می نماید تا شرایط درمانی طبق طرح برنامه ریزی شده پیش رود .

این درمان تنها نیاز به یک جلسه دارد و فرد هیچگونه دردی را در درمان خود احساس نمی کند چرا که بافت نرم مربوطه از طریق بی حسی موضعی بی حس میگردد و متخصص به راحتی به برش و شکل دهی لثه میپردازد .
لیفت لثه به دو صورت قابل اجرا می باشد ، از طریق لیزر درمانی و از طریق جراحی که این موضوع با توجه به انتخاب و سلیقه فرد و راهنمایی متخصص صورت میگیرد و باید توجه داشت که مدت درمان و نحوه درمان و تراش دادن و تغییر دادن لثه با توجه به شرایط مختلف هر فردی کاملا متفاوت انجام میگردد .

 

معایب لیفت لثه

مراقبت های پس از لیفت لثه

این روش درمانی دارای سهولت در اجرا و مراقبت پس از اجرای درمان می باشد به صورتی که نیازی به استراحت های چند روزه در منزل برای افراد نبوده و لازم نیست به مصرف مسکن های قوی بپردازند .

معمولا پس از لیفت لثه از طریق لیزر داشتن ورم ، درد و همچنین حساس شدن لثه ها اتفاق می افتد که حسی طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نمی باشد و با مصرف ایبوپروفن این مشکلات برطرف میگردد ، افراد در این مدت نیز میتوانند به نوشیدن و آشامیدن خود ادامه دهند اما از غذاهای چسبنده ، تند و سفت در این مدت بپرهیزند تا سبب تحریک و آسیب به لثه ترمیم شده نگردند .

رعایت بهداشت در این زمان باید بیشتر رعایت گردد بنابراین افراد توسط دهان شویه باکتریال و مسواک نرم میتواند مانع از عفونت لثه و باکتری در محیط دهان گردند .

کاندید مناسب لیفت لثه

انجام لیفت لثه نیازمند دندان های محکم و قوی می باشد تا دندان ها از طریق این درمان دچار تغییر ساختار و آسیب در خود نگردند .
از دیگر افراد مناسب انجام لیفت لثه افرادی هستند که لثه های بزرگتر از حد معمول داشته و افراد که لثه های تحلیل رفته دارند ، که علاوه بر مشکلات ظاهری عوارض های شدیدی را برای دندان و لثه فرد به همراه دارد .

کاندیدای مناسب بعدی ، افرادی هستند که لب بالای باریکی دارند و این مسئله موجب نمایان شدن لثه آن ها می گردد ، همچنین که افرادی با دندان های بسیار کوچک نیز میتوانند از لیف لثه استفاده نمایند .لیفت لثه را میتوان با ترکیب روش لمینت جلو انجام داد تا زیبایی ظاهر دو چندان را برای افراد به همراه داشته باشد .

معایب لیفت لثه

همانطور که به درمان لثه های بزرگ و کوچک از طریق لیفت لثه پرداختیم باید بگوییم که این روش علی رقم روش درمانی آسان و درمانی آسوده موجب زیبایی ظاهری و سلامت لثه افراد میگردد و سبب شده است تا فرد اعتماد به نفس ، زیبایی بیشتر ، اصلاح شدن لثه ها به صورت دائمی با بهبود دائمی دندان ها در کنار درمان مشکلات لثه خود را تجربه نمایند .

معایب لیفت لثه را تجربه نمی کنید

معایب لیفت لثه را میتوان به این صورت عنوان کرد که افراد متقاضی در جهت درمان این روش می بایست به انتخاب یک دندان پزشک ماهر بپردازند تا جراح لثه  با معاینه دقیق ، بررسی کامل بهترین انتخاب را در جهت درمان با بهترین ابزار داشته باشد و با کنترل شرایط فرد مشخص سازد که فرد به نحوه درمان مانند بی حسی آلرژی دارد و یا خیر ، آیا بیماری های داخلی شخص موجب اختلال در روند درمان لیفت لثه شخص میشوند یا خیر ؟
بنابراین در صورت یک انتخاب عالی در خصوص دندانپزشک میتوان درمان درست و بدون معایبی را تجربه نمود .

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند

ارسال پاسخ

*

code