پست و کور دندان

هزینه پست و کور دندان چقدر است ؟

توسط: | برچسب ها: , , , , , , | دیدگاه ها: ۰ | اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۹

پست و کور دندان درمانی برای بازسازی دندانها پس از عصب کشی می باشد ، این درمان قدرت دندانها را بالا میبرد و میتواند سبب بهبود ساختار دندانها شود و با قرار گیری صحیح تاج دندانی کیفیت دندانها را بالا میبرد.

از post & core برای پیشگیری از آسیب های دندانی استفاده میشود به نوعی که با استفاده از  این درمان شکستن دندان و عدم استحکام تاج دندان میسر نخواهد شد و ساختار طبیعی دندان حفظ میگردد .

از دندان ها برای خوردن ، تکلم و . . استفاده میشود که قطعا نیازمند فشار و حرکت دادن آن  ها می باشیم در صورتی که ساختار  دندان ضعیف شود این کار ها میسر نبوده و آسیب بیشتری به دندان ها وارد میشود و دندان ها برای حرکت نیازمند قدرت و استحکام می باشند که این کار از طریق post & core انجام میگیرد.

 

پست و کور دندان

 

درمان پست و کور دندان تنها نیازمند یک جلسه بوده و بسیار سریع و بی دردسر انجام میگیرند ،  بنابراین افرادی  که به دلایل مختلفی مانند رعایت نکردن اصول بهداشت و خوردن مواد قندی و یا تصادفات تعدادی دندان در یک قسمت دهان از دست داده‌اند یا تعدادی دندان بی کیفیت در یک طرف دارند و یا با خدمات دندانپزشکی مشکل دارند مفید می باشد برای انجام post & core دندان درمان کانال ریشه دندان باید انجام گیرد و سپس نصب انجام شود و با درمان کانال ریشه ، کلیه ساختار های خراب ، پوسیده و آلود باید جداشوند تا دندان تقویت شده و عاری از هرگونه آلودگی باشد و بتوان تاج دندان را بر آن با استحکام استاندارد قرار داد ،  سپس  داروها  مورد نیاز را درون کانال دندان پر میکنند و پست و کور در داخل دندان نصب میشوند.

 

هزینه پست و کور دندان

 

برای نصب post متخصص  با بررسی دندان و شرایط فرد post & core مناسب را انتخاب می نماید تا شکل و سایز مناسبی را داشته باشد معمولا از پست و کور های بلند و باریک استفاده میشود تا با سبک بودن خود مانع فشار بر دندان ها شود و آسیبی بر آن ها ایجاد نکند .

برای مثال اگر بخشی از دندانهای فرد طبیعی باقی مانده باشد، این پست بهترین انتخاب است، زیرا فضای بیشتری جهت دفع نیروهای جویدن و گازگرفتن دارد. یک پیچ در post هم می‌توان در دندان قرار داد تا حمایتی برای مواد کوری باشد که تاج روی آن قرار می‌گیرد. وقتی تمام این‌ها اجرا شد، بخش آخر ساخت و جایگذاری تاج است باید قالبی از پایه کور و پی دندان گرفت و تاج را بر اساس آن تهیه کرد و نیازی به زمان زیاد برای جایگذاری نیز نخواهد بود.

 

هزینه و قیمت Post & Core چقدر است؟

 

قطعا افرادی که متقاضیان درمان پست و کور دندان می باشند ، مایلند تا از هزینه مطلع باشند  در همین خصوص باید به اطلاع افراد رساند که هزینه مشخص و نرخ دقیقی برای هزینه دندان وجود ندارد زیرا شرایط هر فردی با فرد دیگر متفاوت بوده و نوع پست و کور آن ها مختلف می باشد و هر نوع پست و کور هزینه مخصوصی دارند و بر مقدار هزینه تاثیر میگذارند بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق ، افراد باید به معاینه نزد دندانپزشک خود بروند تا با بررسی های لازم دندانپزشک از هزینه درمان خود مطلع شوند.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره تکمیلی در کلینیک دکتر فراز تیموری با شماره های 02632528628  و 09128001870 تماس حاصل کرده تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

ارسال پاسخ

*

code