انواع ایمپلنت دندان

توسط: | برچسب ها: , , , | دیدگاه ها: ۰ | اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۸

ایمپلنت دندان ، به کاشت دندان گفته می شود که برای جای گذاری دندان های از دست رفته به کار می رود و قابلیت پوشش دهی از یک الی همگی دندان ها را در بردارد . که از طریق پیچی به جنس تیتانیوم در استخوان فک قرار میگیرد و به عنوان نگهدارنده تاج دندان عمل می کند . اما ایمپلنت دندان در کرج با توجه به موقعیت خود ،  شکل و نوع کارکرد  تقسیم بندی می گردند و انواع متفاوتی را در بر دارند که در متن زیر برای به اطلاع رساندن شما عزیزان به موضوع انواع ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت و به اطلاع شما خوبان می رسانیم  .

​شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت و کلینیک دندانپزشکی در کرج و همچنین نوبتدهی با شماره های 02632528628 و 09128001870 ارتباط برقرار کنید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

انواع ایمپلنت دندان

نوع اول ایمپلنت دندان ساب پریواستیل می باشد ، که در این نوع فلزی به شکل داربست در استخوان فک قرار می گیرد و لثه بر روی آن می رود که این نوع ایمپلنت دندان  نیاز به یک مرحله دارد  و بر داخل بافت لثه بر استخوان فک فرد  قرار می گیرد

و بخش هایی از آن به بیرون از لثه می مانند تا به عنوان نگهدارنده ی تاج قرار گیرند ، این نوع ایمپلنت به عنوان نگهدارنده ی دندان های مصنوعی نیز استفاده می شود .

از انواع ایمپلنت دندان می توان به ایمپلنت اندواستیل نیز اشاره کرد که این نوع نیز داخل استخوان فک فرد قرار گرفته و با اتصال محکم خود در آن مکان بر قرار می شود . ایمپلنت دندان  اندواستیل نیاز به دو مرحله درمان دارد و به طور مستقیم داخل فک فرد جایگذاری خواهد شد این نوع ایمپلنت دندان  در دو نوع پیچی و تیغه ایی می باشد .

نوع دیگر ایمپلنت دندان یک مرحله ایی می باشد ، که یک قطعه  درون استخوان فک قرار میگیرد که طول مناسبی را نیز دارد و قسمتی از آن به بیرون لثه می آید و پس از آن تاج و اباتمنت بر روی آن   جایگذرای می شوند . در این نوع ایمپلنت هیچگونه نیازی به جراحی دوباره نمی باشد .

مراحل ایمپلنت دندان

و امادر این بخش مراحل ایمپلنت دندان شامل ، ایمپلنت دو مرحله ایی می باشد که ابتدایی ترین نوع ایمپلنت است  و به زیر لثه قرار می گیرد  و در صورت لزوم برای محافظت از دندان های مجاور ،لثه ی فرد  بخیه خواهد شد که بعد از گذشت مرحله اول و جوش خوردن کامل ایمپلنت نوبت به جایگذاری ابانتمنت و تاج دندان خواهد رسید .

این موارد گفته شده انواع ایمپلنت دندانی بودند که به اطلاع شما خوبان رساندیم ، و باید دانست که تمامی این ایمپلنت ها وظیفه نگهداری ومحافظت استخوان دندان را در بر دارند واز این طریق  کیفیت استخوان  یکسان می ماند و فشاری بردندان ها وارد نمی شود ، ایمپلنت دندان علاوه بر زیبایی بخشیدن به  چهره و افزایش اعتماد به نفس افراد سبب نگهداری دندان های سالم و همچنین استخوان دندان می شود . ایمپلنت دندان ، لذت دوباره چشیدن غذا های مختلف را به افراد هدیه می دهد و مشکلات هاضمه و گوارش از طریق درست نجویدن غذا ها کاملا از بین می روند و افراد به این صورت زندگی سالمی را تجربه خواهند کرد .

5 1 vote
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
لطفا دیدگاه تان را وارد کنید.x
()
x