ایمپلنت بدون بخیه


ایمپلنت بدون بخیه و بدون جراحی یک روش نوین و جدید در دنیای دندانپزشکی است که کاشت دندان را برای بیماران راحت کرده است. دکتر فراز تیموری متخصص جراحی لثه و ایمپلت، فلوشیپ جراحی لثه بالیزر برای کاشت ایمپلنت دندان بدون بخیه بایستی موضع مورد نظر را ابتدا پانچ کرده و بعد از آن اقدام به کاشت می نماید. نکته خاصی که در این متد وجود دارد، سرعت بالای روش درمانی بوده که درد و خونریزی به مراتب کمتر از دیگر روش ها است. سرعت بهبودی بیمار در روش ایمپلنت بدون بخیه و ایمپلنت بدون خونریزی بالاتر است. کاشت ایمپلنت و بدون جراحی برای اشخاصی بوده که برای درمان استرس دارند، بسیار مناسب است. در ادامه دکتر فراز تیموری درخصوص کاشت ایمپلنت بدون جراحی توضیحات جامع تری را ارائه خواهد کرد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ایمپلنت بدون بخیه چیست؟

ایمپلنت بدون بخیه و بدون جراحی یکی از جدیدترین روش های کاشت دندان است که متخصص کاشت را بر روی بافت لثه انجام نمی دهد. همین امر سبب شده است که خونریزی در این متد نسبت به دیگر روش ها بسیار کمتر باشد. همانگونه که میدانید برای کاشت ایمپلنت معمولی نیاز است که متخصص یک لایه از بافت لثه را کنار زده تا به استخوان فک برسد. اما در روش کاشت ایمپلنت بدون بخیه و ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان متخصص با استفاده از ابزاری به نام پانچ حفره ای را بر روی لثه ایجاد کرده و پایه را در جای مناسب قرار می دهند.

انواع روش های کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت با روش پانچ

در شرایطی متخصص ایمپلنت می تواند از کاشت ایمپلنت بدون بخیه بهره ببرد که از بافت لثه و استخوان مناسبی برخوردار باشد. در این روش چون که به بافت اطراف ایمپلنت آسیبی وارد نمی شود، دندان کاشته شده با استخوان سریعتر جوش خواهد خورد و زمان درمان به حداقل می رسد.

ایمپلنت بدون جراحی با روش لیزر

ورود لیزر به دنیای دندانپزشکی با تحولات زیادی همراه بود. انجام هر کدام از خدمات دندانپزشکی با کمک لیزر توانسته است که راحتی زیادی را برای بیمار به همراه داشته باشد. کاربرد لیزر در دندانپزشکی نیز بر هیچکس پوشیده نیست. باید در نظر داشت که لیزر در کاشت دندان جهت کمک به جایگذاری ایمپلنت و ضدعفونی کردن سطح ایمپلنت با لیزر ، فرم دهی بافت نرم، … کاربرد دارد. لیزر باعث شده است که کاشت ایمپلنت با حداقل درد و خونریزی همراه باشد.

 

ایمپلنت بدون بخیه

مزایای ایمپلنت بدون بخیه

کاشت ایمپلنت یک روزه خود به تنهایی مزایای زیادی برای بیمار دارد حال تصور کنید که فرد از ایمپلنت بدون بخیه نیز استفاده کنید در این صورت مزایای آن شامل موارد زیر خواهد بود:

  • جراخی دقیق، ایمن و قابل پیش بینی
  • درمان ایمن و قابل پیش بینی
  • زمان عمل کوتاه تر
  • زمان بهبودی کوتاه تر با یک جراحی بی عیب و نقص
  • ناراحتی کمتر پس از عمل
  • پروتز فوری قابل جایگذاری است

مراحل انجام ایمپلنت دندان

زمانی که بیمار برای کاشت ایمپلنت بدون بخیه به کلینیک دکتر فراز تیموری مراجعه می کند، متخصص به صورت دستی دندان ها را مورد بررسی و معاینه قرار می دهد. اما برای بررسی تخصصی تر و ارزیابی مقاومت لثه ها نیاز است که بیمار عکس لثه و استخوان فک را به همراه داشته باشد. پس از مرحله اسکن استخوان فک بیمار و تهیه تصویر سه بعدی از دندان ها مشخص خواهد شد که بیمار از تراکم استخوان به مقدار کافی برخوردار است یا نه. در شرایطی که بیمار کمبود تراکم استخوان داشته باشد نیاز است که عمل پیوند استخوان را انجام دهد.

در روش بدون بخیه متخصص لثه را برش نمی دهد و دید کافی به استخوان موضع نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که ایمپلنت دیجیتال برای افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند مناسب نمی باشد. فراموش نکنید که برای کاشت نیاز است که محل دقیق کاشت توسط متخصص مشخص شود همین نکته کافی است که شما به دنبال متخصص حاذق و کارکشته برای کاشت بدون بخیه و خونریزی باشید.

آیا کاشت بدون ایمپلنت درد دارد؟

همانگونه که می دانید برای کاشت ایمپلنت دندان معمولی نیاز است که لثه بیمار در راستای طول محل درج ایمپلنت برش زده شود. همین امر سبب شده که بیشتر بیماران در حال حاضر به جراحی دیجیتال و هدایت شده با تصویر روی آورده اند. ایمپلنت بدون بخیه نیاز به سوراخ با پانچ دارد و دیگر اثری از درد زیاد و خونریزی وجود ندارد.

هزینه ایمپلنت بدون بخیه

برای هزینه گذاری خدمات دندانپزشکی قیمت ثابتی وجود ندارد. بسته به مشکلات دندان و خدماتی که فرد دریافت می کند هزینه ها برآورد می شود. برای کاشت ایمپلنت بدون بخیه و بدون خونریزی نیز باید برخی فاکتورها را درنظر گرفت. تجهیزات مورد استفاده و تخصص پزشکی در کنار جنس و برند ایمپلنت تعیین کننده هزینه ایمپلنت و خونریزی می باشد. مزایایی که از کاشت ایمپلنت شامل بیمار می شود اصلا هزینه ها را به چشم بیمار نخواهد آورد.

سخن پایانی

همانگونه که می دانید تمامی روش ها برای همه افراد مناسب نیست و بایستی براساس شرایط دهان ودندان و همچنین استخوان فک بیمار نوع ایمپلنت با پانچ مشخص شود. بهتر است که انتخاب را به دستان متخصص ایمپلنت بسپارید. متخصص با تجربه حرفه ای خود برای شما تشخیص خواهد داد که کدام برند و یا جنس را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کاشت ایمپلنت بدون بخیه با شماره های ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسدرباره مامقالات
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم