ایمپلنت بدون درد و جراحی چیست؟

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: ۰ | دی ۲۴ام, ۱۳۹۹

احتمال از دست دادن دندان به دلایل مختلف در طول زندگی هر آدمی اتفاق می افتد. ضربات شدید، حادثه، تصادف، پوسیدگی دندان و خیلی موارد که هر کدام منجر به خراب شدن و از بین رفتن دندان می شود. با وجود دندان های سالم علاوه بر زیبایی، جویدن و صحبت کردن انسان بسیار راحت تر می باشد. با کمک ایمپلنت بدون درد و جراحی این آسایش یکبار دیگر به زندگی افراد باز می گردد.

دکتر فراز تیموری متخصص دندانپزشکی بدون درد در کرج ، فلوشیپ جراحی لثه بالیزر در کنار دندانپزشکی بدون درد، در کاشت ایمپلنت بدون در و جراحی تخصص و مهارت خاصی دارند. در ادامه توضیحات بیشتر در خصوص ایمپلنت بدون درد ارائه می گردد.

 

چرا ایمپلنت بدون درد و جراحی

 

ترس از درد ایمپلنت دندان  بیشتر مردم را از کاشت دندان منصرف خواهد کرد. اما امروزه با پیشرفت علم این نگرانی و تشویش برای بیماران به حداقل رسیده است. دکتر فراز تیموری با استفاده از روش ایمپلنت بدون درد و جراحی توانسته است تا حدود زیادی رضایت بیماران خود را جلب نماید.

افرادی که تجربه کشیدن دندان دائمی بخصوص در سن بزرگسالی داشته اند، پس از مدتی شاهد تحلیل رفتن استخوان فک می باشند. با بهبود یافتن لثه شروع به تغییر و تحول می نماید. نکته جالب این تغییر به زمانی باز می گردد که ریشه دندان کشیده شده به دلیل موارد ژنتیکی، محکم شده باشد. برای این افراد ایمپلنت دندان چندان مناسب نیست. زیرا دکتر تیموری مجبور به انجام پیوند بافت نرم برای متقاضی خواهد شد.

پیوند استخوانی در صورتی انجام می شود که استخوان تحلیل رفته و ارتفاع آن پایین تر از دندان های دیگر باشد.

 

مزایای ایمپلنت بدون درد

 

علاوه بر کمتر بودن زمان انجام کاشت ایمپلنت بدون درد از دیگر روش ها، شاهد مزایای دیگری هستیم که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

 

  • کوتاه بودن دوره نقاهت بعد از ایمپلنت بدون جراحی
  • عدم ورم کردن صورت بیمار
  • جلوگیری از تحلیل استخوان فک با ایمپلنت بدون درد و جراحی
  • کم بودن خونریزی به هنگام انجام این روش
  • مجاز به غذا خوردن بلافاصله پس از انجام ایمپلنت
  • عدم نیاز به استراحت زیاد
  • انجام فعالیت های روزمره پس از انجام ایمپلنت دندان بدون درد
  • مناسب برای دندان های جلویی

 

شرایط انجام ایمپلنت

 

با استفاده از دندانپزشکی با لیزر در کرج دکتر تیموری زمانی می تواند ایمپلنت بدون درد و جراحی برای بیمار انجام دهد که عفونتی وجود نداشته باشد. در صورتی که بیمار مجبور بوده کشیدن دندان بدون درد بوده، کانال دندان را جهت بررسی عفونت چک کند. زیرا در صورت جایگزین کردن دندان دائکی به سرعت شاهد بهبود دندان و عدم ایجاد تحلیل لثه و استخوان فک می باشیم.

برای افرادی که مبتلا به بیماری مغز استخوان و یا پوکی استخوان هستند، ایمپلنت یک گزینه بسیار مناسب می باشد. البته انتخاب این روش به تصمیم پزشک معالج بستگی دارد.

دندانپزشکی بدون درد نیاز به دستان متخصص حرفه ای و باتجربه دارد. دکتر فراز تیموری با تکیه بر دانش و تخصص خود اقدام به عمل های جراحی طولانی تر می کند.

خیلی از افراد در سنین مختلف به بیماری دیابت مبتلا هستند و متاسفانه شرایط انجام برخی خدمات دندانپزشکی را ندارند. اما با این وجود کاشت ایمپلنت دندان بدون درد و جراحی برای این دسته از افراد نیز میسر می باشد. اما متخصص باید احتیاط لازم به هنگام برش های لثه را به خرج دهد.

 

 

انواع ایمپلنت بدون درد و جراحی

 

ایمپلنت بدون جراحی یعنی ایمپلنت بدون بخیه و برش لثه است. البته بایستی در این روش استخوان کافی وحجود داشته باشد تا دکتر تیموری دید مستقیم به آن داشته باشد تا قادر به جایگیری ایمپلنت دندان باشد. انواع روش هایی که برای ایمپلنت بدون درد و جراحی وجود دارد شامل موارد زیر است:

 

ایمپلنت به روش پانچی

 

با داشتن بافت لثه سالم و استخوان فک مناسب، کاشت دندان توسط دکتر تیموری بدون جراحی و با حداقل درد و خونریزی انجام می شود. زمان درمان در این روش کمتر از روش های دیگر است زیرا به دلیل عدم آسیب رسانی به دیگر بافت های اطراف ایمپلنت دندان نیازی به دوره درمان طولانی نمی باشد.

 

ایمپلنت به روش لیزری

 

لیزر که این روزها در میان تجهیزات دندانپزشکی حرفی برای گفتن دارد، خبر از کاشت ایمپلنت بدون درد و خونریزی دارد. استفاده از لیزر جهت کمک جایگیری ایمپلنت و ضدعفونی کردن سطح ایمپلنت دندان، و همچنین فرم دهی بافت دندان می باشد.

 

مراحل کاشت ایمپلنت

 

ترتیب مراحل زیر گواهی بر انجام ایمپلنت بدون درد و جراحی در مرکز دندانپزشکی دکتر فراز تیموری می باشد. گام نخست به مراجعه نزد متخصص ایمپلنت و انجام برنامه ریزی خواهد گذشت. در بیشتر مواقع دکتر دندانپزشک دستور انجام برخی آزمایشات را صادر می کند تا از وضعیت دهان، دندان، استخوان و فک بیمار اطلاع کامل کسب کند. پس از بررسی آزمایشات و معاینات تخصصی دکتر فراز تیموری به شما می گوید که آیا شما کاندید ایمپلنت هستید و یا خیر.

شبیه سازی: شروع کار اصلی پس از انجام معاینات در صورت وجود صلاحیت درمان است. با انجام سی تی دهان اطلاعات اصلی به دندانپزشک ارائه داده می شود. علاوه براین داده های توزیع شبیه سازی شده که از دهان فرد جمع آوری شده است، به رایانه وارد شده و با کمک شبیه سازی پروتز و مته بر روی کاشت دندان دیده می شود.

اتمام کار با جایگیری ایمپلنت دیگر نگران درد جراحی لثه یا ایمپلنت دندان ها نباشید زیرا از طریق راهنمایی دکتر معالج انجام می شود.

 

هزینه ایمپلنت بدون درد و جراحی

 

هزینه تعریف شده برای ایمپلنت بدون درد و جراحی به مسائل مختلفی بستگی دارد و برای همه بیماران یکسان نمی باشد. اولین فاکتور که در هزینه ایمپلنت تاثیر بسزایی دارد تعداد دندان هایی است که نیاز به پانچ دارند. علاوه براین نوع ایمپلنت ، موقعیت گپ ایجاد شده جهت ایمپلنت، تخصص دندانپزشک، شرایط بیمار بستگی فراوانی دارد.

 

0 0 vote
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
لطفا دیدگاه تان را وارد کنید.x
()
x