ایمپلنت دندان ارزان وجود دارد؟

توسط: | برچسب ها: , | دیدگاه ها: ۰ | خرداد ۱۹ام, ۱۴۰۰

ایمپلنت دندان ارزان چگونه است؟ بهترین کلینیک ایمپلنت در کرج کجاست؟ هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

با توجه به این موضوع که امروزه ایمپلنت جایگاه مناسبی در خصوص ترمیم دندان پیدا کرده است و یکی از روش های بسیار پر طرفدار ترمیم دندان در جوامع مختلف به حساب می آید، بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعات در خصوص ایمپلنت هستند.

از جمله اطلاعاتی که مردم به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند، ایمپلنت دندان ارزان است. زیرا همان طور که می دانید ایمپلنت از جمله روش های پر هزینه برای ترمیم دندان است و به همین جهت اشخاصی که از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت را ندارند، ایمپلنت دندان ارزان را جست و جو می کنند.

اما آیا ایمپلنت دندان ارزان گزینه مناسبی است؟  هزینه لمینت دندان در سال 1400 چقدر است؟ کدام نوع از ایمپلنت ها ارزان هستند؟ آیا این نوع از ایمپلنت ها کاربرد و دوام مناسبی دارند؟

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی هستند و توسط کشور ها و برند های متفاوتی در جهان ساخته می شوند که هر کدام از آنها دارای مشخصه ها، کیفیت و قیمت مختص به خود می باشند.

از جمله کشور هایی که سازنده ایمپلنت دندان هستند می توان به کشور های: آمریکا،اسپانیا، ایتالیا، سوئد، سوئیس، فرانسه،آلمان، چین، کره و ایران اشاره کرد و لازم به ذکر است که ایمپلنت های ساخته شده توسط این کشور ها را به سه گروه اعم از: آمریکایی، اروپایی و آسیایی نیز تقسیم بندی می کنند.

در میان این کشور هایی که به ساخت ایمپلنت می پردازند، ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور های: آمریکا، آلمان و سوئیس به عنوان ایمپلنت های درجه یک در نظر گرفته می شوند که کیفیت ساخت آنها بسیار بالا است و گران ترین نوع ایمپلنت ها در جهان هستند.

ایمپلنت هایی که توسط کشور های: سوئد، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ساخته می شوند نیز به عنوان انواع درجه دو ایمپلنت در جهان شناخته می شوند و ایمپلنت های ساخته شده توسط کشور های کره، چین و ایران که به آنها ایمپلنت های آسیایی نیز گفته می شود، به عنوان ایمپلنت های درجه سه شناخته می شوند و مسلما هزینه ایمپلنت دندان کره ای  از دیگر انواع ایمپلنت مناسب تر است و این نوع ایمپلنت ها ارزان تر می باشند.

ایمپلنت دندان ارزان

در رابطه با سه نوع ایمپلنت ارزان ذکر شده در قسمت فوق که ایمپلنت های درجه سه هستند، باید گفته شود که در میان این سه گروه کیفیت ایمپلنت هایی که توسط کشور کره ساخته می شود، از ایمپلنت های ایرانی و چینی بهتر است و گاها این نوع از ایمپلنت ها از نظر کیفیت با نمونه های اروپایی برابری می کنند.

ایمپلنت هایی که توسط کشور ایران و چین ساخته می شوند نیز معمولا دارای کیفیت مشابهی هستند و به همین دلیل استفاده از ایمپلنت های ایرانی که از تولیدات داخلی است به جای استفاده از انواع چینی توصیه می شود.

 

 

تفاوت ایمپلنت دندان ارزان با ایمپلنت های درجه یک چیست؟

همان طور که مشخص است طبیعتا با توجه به اینکه ایمپلنت های ارزان دارای هزینه پایین تری هستند، تفاوت هایی نیز با ایمپلنت های درجه یک دارند که برخی از این تفاوت ها عبارتند از:

  • کیفیت ساخت و دوام ایمپلنت که مهم ترین مساله است و از ایمپلنت هایی که درجه یک هستند، حتی می توان تا پایان عمر استفاده کرد در حالی که ایمپلنت های ارزان کیفیتی به این میزان ندارند.
  • به وجود آوردن ظاهری طبیعی در دندان ها که این مساله نیز از اهمیت خاصی برخوردار است که ایمپلنت های ارزان در مقایسه با ایمپلنت های درجه یک از میزان طبیعی بودن کمتری برخوردار هستند و با استفاده از آنها ممکن است که اشخاص به راحتی بتوانند مصنوعی بودن دندان را متوجه شوند.

در نتیجه این تفاوت ها در میان ایمپلنت های ارزان و ایمپلنت های درجه یک باعث متمایز شدن این نوع از ایمپلنت ها با هم شده است.

کیفیت ایمپلنت دندان ارزان

زمانی که کیفیت ایمپلنت های ارزان با کیفیت ایمپلنت های درجه یک و درجه دو مقایسه می شود، بسیاری از افراد می پندارند که استفاده از این نوع از ایمپلنت ها هیچ فایده ای ندارد و قرار است که این نوع از ایمپلنت ها در مدت زمان بسیار کوتاهی از کار بیفتند.

اما در این خصوص باید خدمت شما عزیزان بگوییم که هر چند کیفیت ایمپلنت های ارزان با ایمپلنت های درجه یک برابر نیست، اما می توان از این نوع از ایمپلنت ها به مدت زمان بسیار زیادی استفاده کرد، بدون اینکه مشکلی به وجود آید و به عبارت دیگر باید گفته شود که دوام این نوع از ایمپلنت ها نیز به گونه ای نیست که به سرعت از بین برود و یا آسیب ببیند.

پس عزیزانی که قصد دارند از ایمپلنت دندان ارزان استفاده کنند، می توانند بدون هیچ نگرانی این نوع از ایمپلنت ها را به کار ببرند.

برند های ایمپلنت دندان ارزان

برخی از انواع برند های ایمپلنت ارزان از قبیل زیر هستند:

  • برند osstem : این برند به عنوان اولین برند سازنده ایمپلنت در کره شناخته می شود که یکی از معروف ترین برند های کره ای است و توسط fda مورد تایید واقع شده است.
  • برند dentium : این برند یکی از پر فروش ترین برند های ایمپلنت در ایران است و از ایمپلنت های ارزان محسوب می شود.
  • برند megagen : این برند ایمپلنت نیز از جمله ایمپلنت های ارزان و با کیفیت کره ای است که می تواند با برند های اروپایی رقابت کند.
  • برند dentis : برند دنتیس نیز یک برند درجه دوم کره ای است اما دندانپزشکان از این برند استقبال نمی کنند زیرا این برند می تواند مشکلاتی را در هنگام جراحی ایجاد کند.

ایمپلنت های ایرانی

ایمپلنت های ایرانی نیز از جمله ایمپلنت های درجه سوم هستند که به دلیل قیمت پایین آنها استقبال خوبی نسبت به آنها صورت گرفته است و در چند سال آینده ممکن است که استقبال از آنها بیشتر شود. از جمله ایمپلنت های ایرانی که استقبال زیادی از آنها صورت گرفته است میتوان به برند کیمیا کاشت اشاره کرد.

ایمپلنت های چینی

استفاده از این نوع ایمپلنت ها توسط پزشکان توصیه نمی شود زیرا این نوع از ایمپلنت ها معمولا با آرم برند های اروپایی وآمریکایی ارائه داده می شوند و درصد شکست درمان و شکست ایمپلنت در انها زیاد است.

در انتها باید گفته شود که در میان ایمپلنت دندان ارزان استفاده از ایمپلنت های کره ای و ایرانی بهترین گزینه ها هستند.بارزان

0 0 vote
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
لطفا دیدگاه تان را وارد کنید.x
()
x