ایمپلنت دندان زایگما (زایگماتیک)

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: ۰ | خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۰

ایمپلنت دندان زایگما چیست؟ هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ هزینه ایمپلنت در سال 1400 چقدر است؟ عوارض ایمپلنت زایگما چیست؟

ایمپلنت یا همان کاشت دندان بهترین جایگزین دندان های مصنوعی و یکی از پرطرفدارترین روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است.

ایمپلنت ها داری انواع مختلفی هستند، که هر یک از آن ها با توجه به نیاز و شرایط بیماران مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از روش های ایمپلنت، ایمپلنت دندان به روش زایگما است. ایمپلنت دندانی به روش زایگما (Zygomatic) یکی از روش های کاشت دندان و جایگزین مناسب برای دندان های از دست رفته است. این روش بیشتر برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر از دست دادن دندان های خود، بخش زیادی از استخوان فک و لثه خود را از دست داده اند. در این روش نصب ایمپلنت  به جای اتصال در ناحیه فک بر روی گونه بیمارصورت می گیرد.

اگر شرایط ایمپلنت به روش معمولی را ندارید، اگر استخوان فک مناسبی برای ایمپلنت ندارید، بهترین انتخاب شما ایمپلنت به روش زایگما است، برای داشتن اطلاعات بیشتر از چگونگی انجام ایمپلنت به روش زایگمات، محاسن و معایب آن با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان زایگما چه ایمپلنتی است؟

ایمپلنت دندان زایگماتیک یکی از انواع ایمپلنت های دندانی است، هنگامی که باتوجه به تحلیل و فرسایش فک، نصب ایمپلنت به روش معمول و متداوم بر روی فک ممکن نیست،  از روش ایمپلنت زایگماتیک استفاده می شود.

در این روش به دلیل نبودن بافت مناسب لثه و کیفیت پایین استخوان فک، ایمپلنت بر روی گونه و در اصل بر روی استخوان زایگوم که کیفیت و تراکم بیشتری نسبت به استخوان فک دارند، نصب می شوند، و دندان های ثابت 3 روز بعد از عمل جراحی و نصب به زایگما متصل می شوند.

 

 

ایمپلنت دندان زایگماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که شرایط فک و لثه مناسب برای ایمپلنت معمولی ندارند و نیاز به جراحی لثه با لیزر دارند
 • بیمارانی که در به دلیل تومور یا بیماری های مادرزادی در فک بالایی بیماری گسترده دارند.
 • بیماران فاقد دندان در فک بالا
 • بیمارانی که بر اثر بیماری های تهاجمی دارای دندان های شکسته یا بسیار متحرک هستند.

 

آیا ایمپلنت دندان زایگما برای هر دو فک قابل انجام است؟

ایمپلنت دندان به روش زایگما برای هر دو فک قابل انجام است اما کاربرد بیشترآن در فک است.

نتیجه نهایی ایمپلنت دندان زایگما از چه زمانی مشخص می شود؟

روش درمانی ایمپلنت های زیگوماتیک در بیماران مختلف متفاوت است، اما معمولا 4 ماه بعد از عمل جراحی نتیجه نهایی به دست آمده و بیمار بهبود پیدا می کند.

آیا ایمپلنت دندان روش زایگما یک درمان موفق است؟

در تحقیقات مختلف میزان رضایت از روش ایمپلنت زایگما بین 80 تا 100 درصد متغییر است. این روش در مقایسه با روش پیوند اصلی استخوان یک روش غیرتهاجمی است و در جایی که روش پیوند اصلی استخوان میسر نباشد از این روش استفاده می شود و میزان رضایت بالایی در میان متخصصین دارد.

محاسن ایمپلنت دندان زایگما چیست ؟

این روش یک روش درمانی برای بیمارانی است که دارای بیماری شدید در استخوان فک هستند، و با این روش می توان بلافاصله بعد از جراحی پروتز دندان را نصب کنند و نیازی به انتظار طولانی برای پیوند جراحی استخوان وجود نخواهد داشت، بنابراین مهم ترین محاسن این روش شامل موارد زیر است:

 • کمک به درمان سریع و بهتر بیمار در مقایسه با پیوند استخوان برای ایمپلنت
 • انعطاف پذیری جراحی
 • اصلاح ساختار صورت به دلیل ریزش استخوان و سایش فک

عوارض ایمپلنت دندان زایگما چیست ؟

این روش درمانی ایمپلنت همانند سایر روش های درمانی دندانی با عوارض و معایبی همراه است. این روش ایمپلنت یک روش بالینی درمانی است و با توجه به حساسیت جراحی و دید نامناسب و کم در ناحیه فک بالایی و پیچیدگی آناتومیک فک بالا جراحی بسیار دقیق  و حساسی محسوب می شود، بنابراین نیاز به آموزش و تخصص و مهارت بالایی دارد که این امر در پایین آمدن میزان عوارض احتمالی آن بسیار موثر است.

مهم ترین عوارض احتمالی ایمپلنت دندان زایگما شامل موارد زیر است:

 • سینوزیت که معمولا چند سال بعد از ایمپلنت زایگما ایجاد می شود.
 • نقص اعصاب حسی به صورت موقت
 • تشکیل فیستول
 • نفوذ مداری و آسیب دیدگی
 • خونریزی از بینی بین 1 تا 3 روز بعد از عمل .
 • التهاب لثه و جداشدن زخم

 نتیجه گیری

ایمپلنت دندان با روش زایگما روش موثر و کارآمد برای دوستداران کاشت دندان است، افرادی که به دلایل گوناگون از کاشت دندان به روش های معمول نمی توانند استفاده کنند، با استفاده از این روش غیرتهاجمی و کارآمد و کم عارضه می توانند دندان های کاشت طبیعی و خوبی را تجربه کنند و از داشتن دندان های سالم و صورتی زیبا لذت ببرند.

0 0 vote
امتیاز بدهید
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
لطفا دیدگاه تان را وارد کنید.x
()
x