ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟

ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟


آیا می خواهید بدانید که ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟ آیا کسب اطلاع از مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان برایتان مهم است؟ آیا از مدت زمان ایمپلنت فوری آگاه هستید؟

آیا میخواهید بدانید که درد ایمپلنت چه قدر طول می کشد؟ در صورتی که به کسب اطلاعات در این زمینه ها نیاز دارید، تا پایان این مطلب در مجموعه دکتر فراز تیموری با ما همراه بمانید.

ایمپلنت دندان یک پروسه زمان بر است که باید تحت جراحی انجام شود و به کمک بی حسی موضعی مراحل آن طی می شود؛ به صورت کلی نه تنها مراحل جراحی ایمپلنت دندان زمان بر است بلکه دوره نقاهت و یا تکمیل تمامی بخش های این پروسه ترمیم دندان نیز به صرف مدت زمان قابل توجهی نیاز دارد.

اما از انجایی که ایمپلنت با روش های مختلف و تجهیزات گوناگون انجام می شود، برای آنکه بتوان از مدت زمان مورد نیاز برای آن آگاه شد، باید روش ها و تجهیزات مختلف را در این خصوص بررسی کرد از این موضوع که ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد، آگاه شد.

فهرست مطالب

ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟

در پاسخ به این پرسش که ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟ باید بگوییم که به صورت کلی از صفر تا صد مراحل ایمپلنت دندان با هر یک از روش های آن تا زمانی که پروسه درمانی و ترمیم دندان کامل شود، به مدت زمانی در حدود 6 ماه زمان لازم است.

ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟
ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟

مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان:

مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان در حین جراحی بر اساس روشی که برای جراحی ایمپلنت استفاده می شود متفاوت است و این مراحل و مدت زمان مورد نیاز برای هر یک از آنها به شرح زیر هستند:

مراحل و مدت زمان ایمپلنت معمولی:

در ایمپلنت معمولی از ابزارهای ساده و سنتی دندانپزشکی استفاده می شود و دندانپزشک به کمک آنها پایه تیتانیومی ایمپلنت را تحت بی حسی موضعی به جای ریشه دندان قرار می دهد و سپس ادامه مراحل ایمپلنت را 4 الی 6 ماه بعد برای بیمار انجام می دهد تا فک و لثه ترمیم شوند و ثبات و استحکام مورد نیاز را پیدا کنند.

پس از گذشت این مدت زمان بعد از قرار گرفتن پایه در فک، دندانپزشک می تواند روکش ایمپلنت را در دهان قرار دهد تا مراحل ایمپلنت پایان یابد.

مراحل و مدت زمان ایمپلنت دیجیتالی:

قبل از پاسخ به سوال ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟ باید گفت که ایمپلنت دیجیتالی یکی از روش های مدرن است که در آن از تجهیزات پیشرفته استفاده می شود و دندانپزشک به جای آنکه به کمک ابزارهای سنتی جراحی را انجام دهد، از نرم افزارهای اسکن سه بعدی، لیزر و … کمک دریافت می کند که به کار بردن این تجهیزات موجب می شود تا دوره نقاهت و طول مدت جراحی ایمپلنت به میزان زیادی کاهش یابد و بیمار در شرایط بهتر و در زمان کوتاه تری بتوانند ترمیم دندان های خود را انجام دهد.

لازم به ذکر است که طول مدت جراحی قرار دادن پایه ایمپلنت در فک با این روش کاهش می یابد و دوره نقاهت کوتاه تر می شود اما فاصله میان نصب روکش ایمپلنت بر روی پایه کوتاه تر نمی شود و در این روش نیز همانند روش قبلی، پس از 4 الی 6 ماه روکش بر روی پایه قرار داده می شود.

مراحل و مدت زمان ایمپلنت فوری:

یکی دیگر از روش هایی که برای ایمپلنت به کار برده می شود، ایمپلنت فوری است. ایمپلنت فوری به گونه ای است که در آن دندانپزشک بلافاصله بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت در فک، روکش را بر روی آن قرار می دهد؛ اما در این روش روکش های موقتی بر روی پایه قرار داده می شوند و پس از اماده شدن روکش های دائمی، پزشک آنها را با روکش های موقتی جا به جا می کند.

در نتیجه در روش ایمپلنت فوری، مدت زمان مورد نیاز برای نصب روکش بر روی پایه کاسته می شود و بیمار بلافاصله بعد از جراحی از روکش ایمپلنت برخوردار می گردد؛ از طرف دیگر طول مدت جراحی ایمپلنت در مرحله اولیه در مقایسه با روش های دیگر کمی بیشتر میشود زیرا در این روش روکش نیز باید پس از جراحی در فک قرار بگیرد که این مساله نیز کمی زمان نیاز خواهد داشت.

اما لازم به ذکر است که همه افرادی که از ایمپلنت فوری استفاده می کنند نیز همانند کسانی که از سایر روش ها بهره می برند، به این مساله نیاز دارند که پس از 4 الی 6 ماه از جراحی ایمپلنت، روکش موقت را با روکش دائمی جا به جا کنند و در نتیجه یک مرحله دیگر مراجعه به پزشک برای انها نیاز خواهد بود.

درد ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟

با توجه به آنکه ایمپلنت یک روش کم تهاجمی است و با درد و خونریزی و جراحت همراه است، بسیاری از افراد می خواهند بدانند که درد ایمپلنت چه قدر طول می کشد و این درد بسیار آزار دهنده است یا خیر.

در پاسخ به این پرسش باید اشاره کنیم که درد ناشی از ایمپلنت در روش های مختلف آن و در طول دوره نقاهت یکسان نیست. به عنوان مثال: کسانی که ایمپلنت معمولی انجام می دهند، به دلیل آنکه با جراحت های بیشتری رو به رو هستند، در دوره نقاهت درد بیشتری را تجربه خواهند کرد که البته به کمک داروهای تجویز شده از سوی پزشک، قرص مسکن و سایر راهکارهای مراقبتی درد آنها به میزان زیادی تحت کنترل قرار می گیرد و پس از سه روز الی یک هفته بهبود می یابد.

اما کسانی که از روش ایمپلنت دیجیتالی استفاده کنند، با میزان درد بسیار کمتری در مقایسه با افراد فوق رو به رو خواهند بود زیرا در این روش جراحت ها بسیار کمتر هستند و نیازی به بخیه زدن لثه نیست.  به همین دلیل علاوه بر کاهش میزان درد برای این افراد، جراحت ها و دوره نقاهت نیز کمتر هستند.

سخن پایانی در مورد ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟

با توجه به مطالب مطرح شده در مجموعه دکتر فراز تیموری و در خصوص اینکه ایمپلنت دندان چه قدر طول می کشد؟، می توان این موضوع را دریافت کرد که طول مدت مورد نیاز برای ایمپلنت در هر یک از روش های آن از 6 ماه کمتر و یا بیشتر نمی شود و تقریبا همه روش ها به این مدت زمان برای تکمیل فرآیند ترمیم دندان با ایمپلنت نیاز خواهند داشت.

تنها در این میان، طول مدت جراحی و دوره نقاهت دست خوش تغییراتی قرار می گیرد و به میزان کمی در انها تغییر ایجاد می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *