ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان


ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان یکی از روش های بسیار موفقیت آمیز خواهد بود. در صورتی که زمان زیادی از جای خالی دندان گذشته باشد احتمال ساییدگی لثه و تحلیل رفتن آن وجود دارد. همین امر سبب خواهد شد که ایمپلنت دندان درصد موفقیت کمتری داشته باشد. از دست دادن دندان می تواند شرایط بدی را برای فرد از قبیل عدم توانایی غذا خوردن و صحبت کردن را ایجاد کند. به جرات می توان گفت که ایمپلنت دندان یک روش بسیار کارساز و موثر برای جبران دندان های از دست رفته می باشد.

دکتر فراز تیموری متخصص جراحی لثه و ایمپلت، فلوشیپ جراحی لثه بالیزر بهترین زمان را برای کاشت ایمپلنت دندان همزمان پس از کشیدن دندان می داند. در ادامه درخصوص اهمیت ایمپلنت و بهترین زمان کاشت آن توضیحات جامع تری ارائه خواهد شد.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چیست؟

اگر میخواهید زمان مناسب برای کاشت ایمپلنت بدون جراحی را بدانید بهتر است با دکتر فراز تیموری مشورت داشته باشید. باید متذکر شد که برنامه ریزی برای درمان دندان های از بین رفته با روش کاشت ایمپلنت دندان در شرایطی می تواند مفید و کارساز باشد که بیمار تمامی شرایط لازم برای کاشت را داشته باشد و این امر توسط متخصص قابل تشخیص است.

از جمله عواملی که شامل شرایط کاشت ایمپلنت دیجیتال می باشد می توان به میزان تراکم، ارتفاع و پهنای استخوان فک اشاره کرد. برای بررسی این وضعیت نیاز است که بیمار عکس اشعه ایکس را به همراه داشته باشد. این عکس با استفاده از سی تی اسکن گرفته می شود و تحویل دکتر فراز تیموری داده می شود. پس از بررسی و ارزیابی های اولیه متخصص تشخص می دهد که فرد قابلیت کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان را دارد یا خیر.

در اکثر موارد کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان بهترین روش بوده و موفقیت بیشتری خواهد داشت. در شرایطی که بیمار مساعد باشد و اثری از عفونت نباشد می تواند کاشت ایمپلنت را انجام داد.

در چه شرایطی کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان انجام نمی شود؟

گرچه کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارای موفقیت بیشتر نسبت به دیگر روش ها می باشد اما در برخی موارد شاهد هستیم که این روش امکان پذیر نیست. در مواردی که قرار است کاشت دندان های خلفی انجام شود بهتر است بیمار حداقل 6 هفته تامل کند و سپس اقدام به کاشت نماید. دندان های خلفی به صورت چند ریشه هستند از این رو ترمیم و بهبود آن نیاز به چند هفته نیاز دارد.

در شرایطی که کاشت ایمپلنت با لیزر دندان خیلی به تاخیر افتد در ادامه هزینه های مازادی را برای بیمار خواهد داشت. تحلیل لثه باعث می شود که پایه ایمپلنت به خوبی در استخوان فک محکم نشده و جوش نخورد.

 

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

پیش از انجام ایمپلنت با پانچ و حتی کشیدن دندان نیاز است که در ابتدا وضعیت دهان و دندان بیمار مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. به طور معمول جلسات اولیه برای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان به معاینات اولیه و گرفتن عکس از دهان و دندان بیمار سپری می شود. در صورتی که کشیدن دندان بدون عوارض خاصی انجام شود و از سوی دیگر تشخیص داده شود که بیمار شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را دارد، دکتر فراز تیموری اقدام به کاشت ایمپلنت بدون درد خواهد کرد.

در ابتدا نیاز است که محل مورد نظر با کمک بی حسی های موضعی بی حس شود و سپس عمل کاشت انجام شود. برای کشیدن دندان در ابتدا لثه های اطراف دندان خراب کنار زده می شود و پس از آن دندان پوسیده با دقت فراوان بیرون کشیده می شود. برای دندان های چند ریشه نیاز است که در ابتدا ریشه ها از هم تفکیک شود و به صورت تک تک بیرون کشیده شود.

دکتر فراز تیموری محل مناسب را برای کاشت ایمپلنت یک روزه مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به کاشت همزمان با کشیدن دندان خواهد کرد. فراموش نکنید که در برخی موارد نیاز است که بخشی از استخوان مورد بازسازی قرار گیرد.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

  • یکی از مزایای کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در این است که نیازی به تعداد جلسات زیاد و هزینه مازاد نیست.
  • افزایش اعتماد به نفس یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت است زیرا شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی دارد
  • سلامت دندان های مجاور تضمین شده و آسیبی به لثه ها وارد نمی شود.
  • جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان و فک یکی دیگر از قابلیت های کاشت ایمپلنت دندان است
  • تجمع پلاک و باکتری بر روی دندان مصنوعی بیشتر از ایمپلنت دندان است. رعایت موارد بهداشتی درخصوص کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان بسیار راحت تر از دیگر روش ها می باشد.
  • بهتر شدن تکلم یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دندان است. زمانی که فرد دندان خود را از دست می دهد تلفظ برخی کلمات برای وی سخت خواهد شد. در نظر داشته باشید که ایمپلنت مشکلی در تلفظ ایجاد نمی کند.
  • ایمپلنت دندان می تواند کاملا ثابت باشد و همانند ریشه دندان عمل کند. ایمپلنت دندان به استخوان فک متصل می شود
  • طول عمر ماندگاری ایمپلنت دندان در صورت رعایت نکات بهداشتی و توصیه های دکتر فراز تیموری بیشتر از دیگر روش های کاشت دندان است.

طول عمر ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان چند سال است؟

اگر می خواهید زمان ماندگاری ایمپلنت را بدانید بهتر است به این نکته دقت داشته باشید که طول عمر آن در ابتدا به مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت دندان بستگی دارد.

اما از نظر متخصص طول عمر آن شبیه به طول عمر یک دندان معمولی است. یک دندان معمولی را نگهداری صحیح و مراقبت های روزانه می توان تا آخر عمر داشت. ایمپلنت پس از کشیدن دندان نیز چنین شرایطی را دارد. در صورتی که فرد بتواند بهداشت دهان و دهان را رعایت کند و از جویدن مواد بسیار سخت با دندان خودداری کند می تواند برای 15 تا 20 و یا حتی بیشتر ایمپلنت را به همراه داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسدرباره مامقالات
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم