جراحی لثه با بیمه

جراحی لثه با بیمه


جراحی لثه با بیمه انجام می شود؟ هزینه جراحی لثه به چه عواملی بستگی دارد؟

در این مطلب قصد داریم که در رابطه با جراحی لثه با بیمه با شما صحبت کنیم و بررسی کنیم که آیا امکان جراحی لثه با بیمه وجود دارد و یا خیر. زیرا از آنجایی که هزینه مربوط به امور مختلف دندانپزشکی از قبیل: جراحی لثه بسیار زیاد است، پرداخت هزینه آن از عهده تمامی افراد بر نمی آید و از این رو بحث جراحی لثه با لیزر مطرح می شود.

بیماری های دهان و دندان انواع و اقسام مختلفی را شامل می شوند که هر کدام مشکلات و عوارض خاص خودشان را نیز ایجاد می کنند. این بیماری ها می توانند قسمت های مختلف دهان همچون دندان ها، لثه ها، ابتدای حلق، قسمت های داخلی لب و همچنین زبان را درگیر کنند. از این رو میخواهیم در این موضوع مطالبی را در مورد جراحی لثه با بیمه در اختیار شما قرار دهیم

فهرست مطالب

بیماری های لثه

لثه ها در واقع پوششی برای استحکام دندان ها هستند که روی قسمت ریشه های دندانی را فرا گرفته اند. یکی از بزرگ ترین بخش های بیماری های دهان و دندان مربوط به لثه ها است. از جمله مهم ترین بیماری های لثه می توان به تحلیل لثه ها، سستی لثه ها و عدم توانایی در نگه داشتن لثه ها، رشد بیش از حد لثه ها، عفونت لثه که به دلیل عفونت دندانی است و…اشاره کرد.

موارد استفاده از جراحی لثه

انواع جراحی لثه نوعی عمل  است که به دلایل مختلفی انجام می شود، این دلایل می توانند شامل موارد درمانی و موارد زیبایی باشند که در ادامه به چند دلیل عمده و مهم آن اشاره می کنیم.

1-جرم

نام جرم گیری چیزی نیست که آشنا نباشد و می توان گفت تقریبا همه افراد با آن آشنایی دارند. جرم یا پلاکت ها در واقع باکتری هایی هستند که به مرور زمان بر روی دندان ها قرار می گیرند و اگر به وسیله مسواک هر شب آن ها را نشوییم بر روی هم جمع شده و باعث ایجاد جرم های سخت می شوند. این جرم های سخت در دو ناحیه تجمع پر تراکمی را نشان می دهند. در منطقه اول بر روی قسمت بیرونی و بالایی دندان ها و در ناحیه دوم در زیر لثه ها است که زیر لثه ها به وسیله جرم گیری پاک نشده و نیاز به جراحی لثه دارد.

2-پریودنتال یا تحلیل لثه

بیماری تحلیل لثه یکی از موارد بسیار مهمی است که می تواند گاهی اوقات خطرناک نیز باشد. تحلیل لثه معمولا در اثر بیماری های ویروسی و باکتریایی و یا عوامل ارثی رخ می دهد و برای آن نیاز به جراحی لثه وجود دارد.

3-لبخند لثه ای

مورد دیگری که نیاز به جراحی لثه با بیمه دارد لبخند لثه ای است. لبخندهای لثه ای به بیماری گفته می شود که در آن لثه فرد بیشتر از حد معمول بر روی دندان هایش قرار گرفته است و بایستی به وسیله تیغ جراحی اندکی از آن برش داده شود. این مقداری که برش داده می شود در حد 1 الی 2 میلی متر است اما تفاوتی را که ایجاد می کند بسیار بیشتر از چیزی است که فکرش را می کنید.

 

جراحی لثه با بیمه

انواع روش های جراحی لثه

جراحی لثه با روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها به شرح زیر هستند:

جراحی فلپ لثه

جراحی فلپ به گونه ای است که برای از بین بردن باکتری های زیر دندان و لثه انجام می شود و در این روش لثه به دندان ها متصل می شود.

جراحی لیفت لثه

این جراحی در مواقعی انجام می شود که لثه های اشخاص بیش از حد رشد کرده باشد و در این جراحی این امکان به وجود می اید که دندان های شخص از زیر لثه بیرون بیاید و حالت زیباتری پیدا کند.

جراحی لثه تحلیل رفته

در این جراحی قسمتی از بافت لثه برداشته می شود و به بخشی که دچار مشکل باید پیوند زده می شود.

جراحی لثه با لیزر

بسیاری از بیماری های لثه مانند: از بین بردن عفونت و باکتری و به وجود امدن فضا برای روکش دندان به گونه ای هستند که برای انجام آنها باید از جراحی لثه با لیزر استفاده شود.

 هزینه جراحی لثه چه قدر است؟

به صورت کلی جراحی لثه یکی از امور پر هزینه در شاخه علم دندانپزشکی است و هزینه آن برای هر کسی متفاوت است. هزینه جراحی لثه را در مواقعی میتوان تعیین کرد که وضعیت مشخص باشد و این موضوع نیازمند آن است که هر شخصی برای درمان به دندانپزشک مراجعه کند و تحت بررسی های پزشک قرار بگیرد تا هزینه مورد نیاز برای جراحی لثه او تعیین شود.

عوامل موثر در هزینه جراحی لثه

از جمله مهم ترین عواملی که در هزینه جراحی لثه موثر هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستمزد متخصص جراحی لثه

متخصص دندانپزشکی که کار جراحی لثه را برای فرد انجام می دهد، از مهم ترین عواملی است که در هزینه جراحی لثه موثر است. زیرا متخصصینی که در زمینه کاری خود حرفه ای تر باشند و جراحی را به صورت نتیجه بخش تر انجام دهند، معمولا دستمزد بیشتری دارند و به صورت کلی دستمزد متخصصین با هم متفاوت است.

کلینیک دندانپزشکی و موقعیت جغرافیایی آن

کلینیک های دندانپزشکی معمولا هزینه ای جداگانه از متخصصین دارند و درصدی از مبلغ درمان دریافت شده از بیمار به آنها تعلق می گیرد. از این رو کلینیک های دندانپزشکی نیز به عنوان عاملی برای کاهش و یا افزایش هزینه در نظر گرفته می شوند.

در این رابطه لازم به ذکر است که کلینیک ها معمولا بر اساس موقعیت جغرافیایی نیز با کاهش و یاافزایش هزینه رو به رو هستند و معمولا آن دسته از کلینیک هایی که در مناطق بالای شهر واقع شده اند هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد اما در عوض خدمات بیشتر و بهتری نیز ارائه خواهند داد.

وضعیت بیمار

وضعیت بیمار نیز در جراحی لثه می تواند موثر باشد زیرا در برخی از مواقع ممکن است که بیمار به علت وضعیتی که دارد برای جراحی لثه به طی شدن امور دیگری نیز نیازمند باشد و از این رو هزینه برای او افزایش پیدا خواهد کرد.

نوع جراحی لثه

همان طور که می دانید جراحی لثه با روش های مختلفی انجام می شود که تمامی این روش ها می توانند در هزینه جراحی لثه تاثیر بگذارند زیرا هر کدام از آنها دارای شرایط خاص خود هستند و با روش های مختلفی انجام می شوند.

هزینه های جانبی که برای جراحی لثه مورد نیاز است

گاهی اوقات برای جراحی لثه نیاز است که بیمار اموری مانند: عکسبرداری انجام دهد که این مساله به عنوان هزینه های جانبی برای جراحی لثه شناخته می شود و باعث افزایش هزینه در این زمینه می گردد.

بیمه درمانی

بیمه درمانی یکی از قابلیت هایی است که به کمک آن میتوان هزینه جراحی لثه را کاهش داد. با استفاده از بیمه درمانی در انواع مختلف می توان هزینه جراحی لثه در زمینه های خاصی را کاهش داد.

جراحی لثه با بیمه

جراحی لثه با بیمه همان طور که از اسمش پیدا است جز عمل های زیبایی محسوب می شود و به همین خاطر می تواند هزینه ی تقریبا زیادی را نیز در بر داشته باشد؛ اما جراحی لثه همواره عمل زیبایی نیست و در بیشتر اوقات برای برطرف ساختن یک بیماری است. بیمه های مختلفی هزینه این عمل جراحی را تا حدود زیادی متقبل می شوند اما این پول در ابتدا پرداخت نمی شود.

در هر کلینیک و مرکز درمانی که بخواهید عمل جراحی لثه را انجام دهید بایستی هزینه ی آن را تمام و کمال پرداخت نمایید، پس از انجام عمل و در صورتی که بیمه شده باشید می توانید از متخصص جراح لثه خودتان نامه ای مبنی بر انجام عمل و همچنین هزینه های مربوط به آن دریافت کنید و به بیمه تحویل دهید.

بیمه نیز پس از گذشت مدت کوتاهی درصدی از هزینه های عمل را به شما باز می گرداند، البته برخی از بیمه های خاص نیز تمام پول عمل را برمی گردانند.

در رابطه با جراحی لثه با بیمه باید به این نکته نیز اشاره کنیم که همه شرکت های بیمه دارای سقف مشخصی برای پرداخت هزینه درمان به بیمار هستند. بدین معنا که بیمه مورد نظر اگر از انواع بسیار عالی بیمه باشد، در صورتی تمامی هزینه درمان و جراحی را به بیمار پرداخت می کند که هزینه جراحی لثه از سقف تعیین شده برای بیمار بیشتر نباشد.

به عنوان مثال: ممکن است که شما تحت پوشش یک بیمه درمانی و تکمیلی باشید که این بیمه هزینه جراحی لثه تا سقف یک میلیون تومان را به شما پرداخت می کند. در نتیجه اگر تمامی مراحل جراحی لثه شما هزینه ای از یک میلیون تومان به پایین داشته باشد، بیمه تمامی آن را به شما پرداخت خواهد کرد. اما در صورتی که هزینه کامل جراحی لثه برای شما بیش از یک میلیون تومان باشد، بیمه مورد نظر تنها تا سقف یک میلیون آن را پرداخت خواهد کرد و در این صورت مابقی هزینه را خودتان باید پرداخت کنید.

برای اینکه از این موضوع به شکل بهتری مطلع گردید، می توانید با شرکت بیمه ای که تحت پوشش آن هستید، مشاوره کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سخن پایانی در مورد جراحی لثه با بیمه

به طور کلی باید گفت که جراحی لثه با بیمه روش درمانی نیست که فرض کنیم به منظور زیبایی انجام می شود بلکه در اغلب مواقع که حدود 90 درصد اوقات را شامل می شود این عمل جراحی به منظور درمان بیماری ها و ناهنجاری ها است.

برای آن که جراحی لثه ای که انجام می دهید با موفقیت همراه باشد و ناچار نشوید تا مجددا این جراحی را انجام دهید بهتر است به پزشکی مراجعه کنید که تجربه و علم کافی را در این زمینه داشته باشد. مورد مهم بعدی که نیاز به رعایت آن است توجه به کلینیکی است که به آن مراجعه می کنید. هزینه جراحی لثه کمی زیاد است، اگر تحت پوشش بیمه باشید می توانید این مبلغ را از بیمه تا حدودی پس بگیرید؛ پس کلینیکی را انتخاب کنید که به شما نامه مخصوص بیمه را بدهد و دچار دردسر نشوید.

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درد ایمپلنت دندان و  همچنین قیمت جراحی لثه در سال 99  با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *