جراح دندان عقل

جراح دندان عقل


بهترین جراح دندان عقل در تهران و کرج مساله ای است که می خواهیم در رابطه با آن با شما عزیزان صحبت کنیم.

در این دوره کشیدن دندان ها راه حل صحیح برای برطرف کردن مشکلات دندانی نمی باشد و به افراد توصیه میشود تا حد امکان از این روش برای برطرف سازی مشکلات خود استفاده نکنند ، اما در مواقعی کشیدن دندان الزامی می باشد مانند زمانی که دندان عقل و دندان عقل نهفته شروع به رشد می نمایند ، که در صورت نهفته بودن دندان عقل قطعا نیاز به جراحی دندان عقل خواهد بود .
اگر شما نیز دارای دندان عقل نهفته می باشید و دنبال کشیدن دندان عقل بدون جراحی هستید حتما در ادامه مطلب نیز همراه ما باشید.

فهرست مطالب

دندان عقل چیست؟

دندان عقل به صورت کلی به دندانی گفته می شود که بر خلاف سایر دندان ها که در سنین پایین رشد می کنند، این دندان در سنین 18 سال به بالا رشد می کند. هر انسانی می تواند چهار دندان عقل داشته باشد که برای عده ای از افراد هر چهار دندان عقل در فک رشد نمی کنند و ممکن است که شخصی تا پایان عمر فقط دو دندان عقل داشته باشد.

دندان عقل به گونه ای است که در قسمت انتهایی فک بالا و پایین و بعد از همه دندان ها رشد می کند و در هر سمت فک بالا و پایین یک دندان عقل رشد می کند.

انواع دندان عقل چیست؟

همانگونه که در بخش های فوقانی اشاره کردیم، دندان عقل دارای انواع مختلفی است و ممکن است که این دندان در انواع ذکرشده در قسمت زیر برای افراد ایجاد گردد:

دندان عقل آشکار

دندان عقل آشکار به انواعی از دندان عقل گفته می شود که مانند سایر دندان های فرد مورد نظر در رشد می کند و به شکل کامل از لثه بیرون میزند بدون اینکه هیچ نهفتگی در آن وجود داشته باشد. اینگونه دندان ها فضای کافی در استخوان فک برای رشد داشته اند و به همین دلیل می توانند به شکل کامل از لثه خارج شوند.

کشیدن این نوع دندان عقل از همه انواع دندان های عقل دیگر راحت تر است و برای کشیدن آن شرایط بیمار و پزشک آسان تر خواهد بود.

دندان عقل نهفته

دندان عقل نهفته به نوعی از دندان عقل گفته می شود که به دلیل فضای کم در فک و لثه، امکان خارج شدن از لثه را ندارد و به این دلیل در استخوان فک باقی می ماند و امکان رشد  و بیرون زدن از لثه را پیدا نمی کند. باقی ماندن این دندان در داخل استخوان فک و عدم توانایی آن برای رشد باعث بروز مشکلاتی برای افراد می شود. به عنوان مثال: وجود این دندان عقل نهفته می تواند به دندان های دیگر آسیب وارد کند و باعث کج شدن آنها شود و یا باعث ایجاد عفونت در دهان شود.

به همین دلیل حتما باید این دندان از داخل لثه خارج شود تا از بروز مشکلات حاصل از آن جلوگیری به عمل آید. کشیدن و جراحی کردن دندان عقل نهفته از سخت ترین جراحی های دندان عقل به حساب می آید که برای انجام آن پزشک باید از مهارت مورد نیاز برخوردار باشد.

برای جراحی این دندان مراجعه به بهترین جراح دندان عقل در تهران و کرج الزامی است و نباید انجام این کار را به دست افراد ناوارد بسپارید تا از عوارض آن در امان باشید.

دندان عقل نیمه نهفته

نوع دیگری از دندان های عقل را می توان دندان عقل نیمه نهفته در نظر گرفت که این دندان به گونه ای است که نه نیمی از آن از استخوان فک و لثه بیرون زده است و نیمی دیگر از آن در داخل استخوان فک باقی مانده و امکان خروج از لثه را به علت کمبود فضای مورد نیاز برای رشد پیدا نکرده است.

جراحی دندان عقل نیمه نهفته از نظر میزان سختی جراحی در بین دو گروه ذکر شده در قسمت فوق قرار دارد. اما به هر حال جراحی این دندان نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید توسط بهترین جراحان برای درمان و خروج آن از لثه اقدام کرد زیرا این دندان نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

جراح دندان عقل

دندانپزشک در کرج عموما از کشیدن دندان ها تا حد مقدور جلوگیری می نماید و با درمان ها و تکنیک های متفاوت ، مشکل را بر طرف می سازد .
اما در مواقعی کشیدن دندان الزامی خواهد بود مانند وقتی که دندان آسیا چهارم به صورت نهفته وجود داشته باشد که علاوه بر کشیدن دندان نیاز به جراحی هم خواهد بود .

جراحی توسط متخصص ایمپلنت در کرج  صورت میگیرد چرا که این کار تخصص بالا را می طلبد . قطعا هر چه تجربه ، مهارت و تخصص فرد جراح بالاتر باشد درمان هایی عالی با کمترین درد و بهترین نتایج را برای افراد ارائه میدهد .
بنابراین توصیه اصلی انتخاب یک جراح مناسب است که با اندکی تحقیق و صرف وقت میتوان به آن دستیابی پیدا کرد .

جراحی دندان عقل چگونه انجام میگیرد ؟

دندان عقل گاهی به صورت نصفه و گاهی به صورت کاملا مخفی رشد میکند که منجر به فشار آوردن به دیگر دندان ها شده و آسیب های جدی را به همراه خود دارد اعم از درد های شدید تا آسیب به استخوان فک و ترتیب و نظم دندان ها که در این صورت باید بگوییم که برداشت این دندان نیاز به برش لثه و جراحی خواهد داشت .
ابتدا افراد باید با تجویز متخصص خود اقدام به گرفتن عکس رادیولوژی کنند تا موقعیت دندان عقل کاملا نمایان گردد ، سپس متخصص با رویت عکس در میابد که دندان فرد در چه وضعیتی است و نحوه برداشت آن باید چگونه باشد .
پس از معاینه دقیق فرد میتواند برای جراحی خود آماده گردد .

 

جراح دندان عقل ، چگونه درمان را انجام میدهد ؟

اول از همه به این نکته میپردازیم که جراحی به علت برش و سخت بودن با درد همراه است بنابراین متخصص ابتدا ناحیه مورد نظر را با بی حسی سر می نماید که مقدار بی حسی و قدرت آن و نحوه تزریق آن نیز بستگی به انتخاب جنس بی حسی و مهارت متخصص خواهد داشت .

بنابراین جراحی با کمترین درد خود پیش خواهد رفت ، اما در مواقعی این جراحی نیازی به تزریق بی حسی نخواهد داشت در این جا جراح لثه و دندان عقل از تکنولوژی لیزر برای درمان استفاده مینماید که بدون نیاز به تزریق بی حسی با تاباندن اشعه خود بر محل لثه را کنار زده و بافت اطراف دندان نهفته را شل می نماید و سپس با ابزار مخصوص دندان را از محل جدا می کند ، سرعت در این درمان بالا تر بوده و دوران نقاهت کمتری را نیز به همراه دارد .
در روش عادی نیز دکتر فراز تیموری ، با بی حسی محل تا حدودی از درد جلوگیری می نماید و با ایجاد برش بر لثه دندان را یا به صورت کامل و یا به صورت تکه تکه جدا می نماید و سپس محل را با بخیه جذب ، بخیه میزند .

 

جراح دندان عقل

چه زمانی برای جراحی دندان عقل مناسب است ؟

معمولا دندان عقل از دوران نوجوانی و اوایل جوانی به رشد خود میپردازد ، که گاها در صورت فضای کافی بیرون آمده و در مواقعی به علت عدم وجود فضا نهفته و یا رشد نیمه باقی خواهد ماند .
زمانی که فرد درد هایی را در دندان خود احساس میکند باید با مراجع به پزشک علت را جویا شود و در صورت وجود دندان عقل، جراح اقدام به برداشت آن می کند تا از آسیب به سایر دندان ها پرهیز شود ، در مواقعی دندانپزشکی بدون درد خواهد بود که متاستفانه به صورت پنهان اقدام به آسیب رساندن دندان ها می نماید ، چرا که کج شدن دندان ها ، پوسیدگی دندان های مجاور و حساس شدن دندان ها از عوارضات آن خواهد بود .
بنابراین زمان مناسب درمان در اواخر نوجوانی و اوایل جوانی می باشد چرا که ریشه ی آن تازه تر بوده و درمان سهل تر می باشد .

مراقبت های لازم بعد از کشیدن دندان عقل

زمانی که درمان فرد ، پایان یابد ، جراح دندان عقل به تجویزی نکاتی برای مراقبت از وضعیت دندان و همچین جهت کاهش درد و عوارض فرد برای او میپردازد .
نکته اول قرار دادن گاز استریل به مدت 45 دقیقه اول بعد از جراحی می باشد ، در روز های اول خصوصا در روز اول تنها باید از غذاهای نرم استفاده شود که این غذا ها به هیچ وجع داغ و گرم نباشند .

در یک روز اول مسواک نزنند پس از آن از محلول آب و نمک برای شست و شوی دهان استفاده کنند .
جراح برای جلوگیری از درد های پس از برطرف شدن بی حسی دندان مسکن هایی را تجویز میکند که فرد باید در ساعات مقرر آنها را میل نماید ، در صورتی که دندان عقل همراه با عفونت بوده باشد خوردن آنتی بیوتیک های تجویز شده ی جراح کاملا ضروری می باشد تا از بروز دوباره عفونت جلوگیری شود.

دستمزد بهترین جراح دندان عقل در تهران و کرج

همان طور که می دانید دستمزد پزشکان و دندانپزشکان مختلف یکسان نیست بلکه برخی از آنها بر اساس تجربه و مهارت و تخصصی که دارند، دستمزد بیشتری نیز برای امور درمانی بیماران دریافت می کنند.

جراحان دندان عقل نیز در تهران و کرج دارای دستمزد های مختلفی هستند و در صورتی که به بهترین جراحان مراجعه شود، ممکن است که هزینه مورد نیاز برای درمان و کشیدن دندان عقل کمی بیشتر از دندانپزشکان معمولی باشد. اما با این وجود توصیه ما به شما عزیزان این است که برای جراحی دندان عقل با وجود تمامی سختی ها و پیچیدگی ها و اهمیتی که دارد، به بهترین متخصصین در این زمینه مراجعه کنید تا از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آورید و نتیجه موفقیت آمیزی دریافت کنید.

بسیاری از افراد تا کنون به علت مراجعه به جراحان بی تجربه با مشکلاتی مانند: پاره شدن غشای سینوسی، ایجاد عفونت، باقی ماندن نیمی از دندان عقل در لثه و مشکلات دیگر مواجه شده اند.

دندانپزشکی دکتر فراز تیموری

یکی از بهترین مراکز دندانپزشکی که در تهران و یا کرج می توانید به آن مراجعه کنید و از خدماتش در زمینه کشیدن دندان عقل بهره مند گردید، کلینیک دندانپزشکی دکتر فراز تیموری است که در این کلینیک می توانید از بهترین جراح دندان عقل برای کشیدن دندان عقل خود بهره مند گردید و نتیجه بسیار موفقیت آمیزی را دریافت کنید.

در صورتی که مایل به مراجعه به این مرکز هستید، با ما در تماس باشید و از خدمات ما بهره مند گردید.

سخن پایانی

همکاران ما سعی بر آن داشتند که مهم ترین مسائل در خصوص جراحی دندان عقل و بهترین جراح دندان عقل در تهران و کرج را برای شما شرح دهند. امیدواریم که از این مطالب استفاده کرده باشید و نتیجه مورد نظر خود را دریافت نموده باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایر مقالات درج شده در وب سایت ما استفاده کنید.

شما دوستان عزیز میتوانید جهت انجام کشیدن و جراحی دندان عقل در کرج با شماره های 02188629607 و 02188629613 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *