قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان


برای افرادی که دندان های خود را از دست می دهند ایمپلنت یک درمان عالی و جایگزین برای دندان های از دست رفته میشود که ایمپلنت دندان  در اندازه همان ریشه دندان اصلی فرد به جای آن قرار داده می شود تا ظاهری طبیعی را برای دندان داشته باشد این ایمپلنت ها قطعاتی با جنس تیتانیوم در اندازه دندان طبیعی می باشند. ایمپلنت توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل و ساخته می شود که جنس های متنوعی دارند و بهتر است از بهترین برند ها برای استفاده از آن دریافت شود در ادامه جهت کسب اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 با ما همراه باشید.

همانطور که گفته شد. ماده ای که در ساخت ایمپلنت دندان استفاده می شود، تیتانیوم است که در واقع فلزی با کیفیت خوب محسوب می شود و به علت اینکه تیتانیوم کاملا از لحاظ بیولوژیکی با بدن تطابق دارد در تماس با بدن و استخوان فک هیچگونه واکنش آلرژی برای افراد به همراه نخواهد داشت و هیچگونه عفونتی را نیز  در لثه ایجاد نخواهد کرد.

ایمپلنت امروزه از معروف ترین و کاربردی ترین روش درمان در دندانپزشکی می باشد که در سر تا سر دنیا مورد استقبال افراد واقع شده است به همین دلیل تمامی افرادی که دندان های خود را از سدت میدهند مایل به استفاده از روش ایمپلنت دندان می باشند چرا که این روش میتواند از یک الی تمامی دندان های از دست رفته را  پوشش دهد و در همین منظور بیشترین سوالی که این روزها میشود این است که هزینه ایمپلنت دندان چقدر است  و با آغاز سال جدید هزنیه ایمپلنت دندان در سال 1400 چگونه خواهد بود؟

ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

در مرحله اول  ایمپلنت دندان  پس از انجام معاینات لازم جراحی آغاز میشود و برای  جراحی، ایمپلنت دندان ، درون استخوان فک قرار می گیرد که پس از  آن روی فیکسچر، اباتمنت متصل می شود و که پس از گذشت این مرحله روی آن روکش  که پروتز ثابت می باشد گذاشته می شود.

همچنین پس از انتخاب دندان مناسب با اندازه ایمپلنت و سایز دندان اصلی فرد ، فیکسچر داخل دهان شخص  گذاشته می شود و همچنین نوع  پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند به صورت  ثابت یا متحرک قرار گیرد.

 

به طور کلی برای کلیه ی انجام مراحل ایمپلنت دندان  حدود 3-2 ماه زمان خواهد برد   که پس از آن شخص  بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد و جوش خوردگی کاملا انجام شود.

برای انجام ایمپلنت دندان ابتدا باید بافت لثه برای جایگذاری ایمپلنت بر استخوان فک برش زده شود که قطعا به بی حسی موضعی در جهت کاهش درد و یا بی حس بودن حس درد استفاده میشود تا افراد در حین جراحی راحت بوده و ناراحتی را از درد و سوزش نداشته باشند.

جهت برآورد قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 لطفا با شماره های 02188629607 و 02188629613 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

 

قیمت ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

اگر بخواهیم این مرحله را کامل توضیح دهیم باید بگوییم که برای دسترسی به استخوان فک باید پایه پیچی شکل ایمپلنت داخل استخوان فرو برود که در صورت نبود و تحلیل استحوان فک ابتدا باید پیوند استخوان فک برای فرد انجام گیرد ،   برای جایگذاری ایمپلنت بر روی استخوان ابتدا با چاقوی جراحی ، برشی در لثه ایجاد می شود و سپس با ایجاد  دو زبانه بافتی در محل کاشت ایمپلنت با ابزار دستی هر زبانه بالا زده می شود تا  دسترسی به استخوان زیری انجام گیرد.

پس از آن دندانپزشک استخوان فک را مورد بررسی قرار می دهد که در بهترین حالت ممکن استخوان  فک  باید صاف و مسطح باشد. اگر وضع متفاوتی مشاهده شود، دندانپزشک با دریل دندانپزشکی استخوان را تغییر می دهد تا به بهترین شکل خود برسد و شرایط مناسب برای جایگذاری ایمپلنت در آن فراهم گردد و سپس ایمپلنت را بر محل جایگذاری میکند پس از ایمپلنت بر لثه و نگهداری آن با پروتز مدتی باید تحت جوش خوردگی ایمپلنت بر استخوان فک استراحت یابد که معمولا تا چند ماه زمان لازم می باشد و پس از اتمام جوش خوردگی تاج دندان قالب گیری شده و متناسب با دندان اصلی شخص بر روی ایمپلنت که ریشه دندان است نصب میگردد.

 قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400

قیمت ایمپلنت دندان برای محاسبه به شرایط مختلفی بستگی دارد ، ابتدا باید بیانگر این موضوع باشیم که برای هزینه ایمپلنت  تا کنون نرخ مشخصی ثبت نشده است و نرخ محاسبه آن بستگی به کلینیک و دندانپزشک دارد.

به طور کلی دندانپزشکان با توجه به شرایط دندانی شخص که چند دندان را ایمپلنت کند ، شرایط لثه و سلامت دهان و لثه فرد چگونه باشد ، شرایط استخوان فک و اینکه نیاز به پیوند استخوان باشد یا خیر ، اینکه کدام دندان فرد برای ایمپلنت باشد ، جنس ایمپلنت و برند استفاده شده آن و . .. بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار خواهند بود و قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 با توجه به تغییر نرخ دیگر شرایط مانند ایمپلنت و ابزار دندانپزشکی تغییر میابد و سپس محاسبه شده و به اطلاع مراجعین خواهد رسید .

 

هزینه ایمپلنت دندن در سال 1400 حدودا 4000000 تومان بوده که برآورد هزینه دقیق آن پس از مشاوره اولیه اعلام می گردد

 

جهت برآورد قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 لطفا با شماره های 02188629607 و 02188629613 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین کلینیک دندانپزشکی دکتر فراز تیموری به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

۱ دیدگاه

 • سلام و خسته نباشید
  من فک بالا ک تقریبا تمام دندان هام نابود شده و بهشون رسیدگی نکردم یعنی تاج دندان هام ریخته ولی ریشه داره تو لثه
  از فک بالا شاید ۴تا سالم مونده باشه
  بخاطر مشکلاتم و هزبنش نمیتونستم سمت درست کردنشون برم
  ولی الان دیگه تونستم پولش رو جور کنم
  میخواستم ببینم جراحی برا در اوردن ریشه و کل مراحل کاشت ایمپلنت در بد ترین حالت ممکن و بیشترین قیمت چقدره؟
  بیشتر از ۱۰۰ م تومان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *