لیفت لثه بدون خونریزی

لیفت لثه بدون خونریزی


شکی نیست دندان های شیک با لثه نرمال لبخند را در صورت جذابتر خواهد کرد. اما متاسفانه در برخی افراد وجود لثه غیرنرمال زیبایی لبخند را از بین می برد. راه چاره برای این عارضه انجام لیفت لثه بدون خونریزی یا کانتورینگ لثه می باشد. لیفت لثه برای لثه هایی کاربرد دارد که بافت آن بزرگتر از حد نرمال بوده و فرد را از خندیدن منع می کند. در واقع لیفت لثه یعنی تغییر شکل لثه می باشد که با کمک آن می توان ظاهر لبخند را بهبود بخشید.

 

فهرست مطالب

انواع روش های لیفت لثه

 

لیفت لثه را می توان به دو روش سنتی و با لیزر که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، انجام داد. در هر دو روش لیفت در یک جلسه قابل انجام بوده و خط لثه تغییر شکل پیدا می کند تا لبخند بیمار به حالت متقارن و متعادل برسد.

در روش سنتی لیف لثه که همراه با خونریزی هم می باشد، دکتر فراز تیموری پس از بی حس کردن موضع جراحی با کمک دندانپزشکی بدون درد در کرج که یک نوع تیغ جراحی می باشد، خط لثه را اصلاح می کند. هر چند در این روش از مواد بی حسی استفاده می شود اما باز خونریزی در آن بشدت وجود دارد. بسته به خط لثه نیاز به بخیه نیز بیشتر می شود.

در روش لیفت لثه با لیزر که در واقع لیفت لثه بدون خونریزی بوده، اثری از خونریزی شدید و التهاب آنچنان لثه وجود ندارد. دکتر فراز تیموری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت همچینین جراحی لثه با لیزر، تمام این مراحل را با دقت و مهارت خاصی انجام می دهد. با کمک لیزر بافت های اضافی از روی دندان برداشته شده و دندان بلندتر نشان داده می شود. یکی از مزایای برجسته استفاده از لیزر در لیفت لثه، کاهش خونریزی و بهبودی هر چه سریعتر لثه می باشد. در این روش اثر چندانی از تیغ نبوده و خطر ابتلا به عفونت و احساس ناراحتی و درد وجود ندارد.

با وجود تمامی این همه مزایا و کاربرد هزینه لیفت لثه بدون خونریزی با لیزر بسیار کمتر از لیفته لثه به روش سنتی است.

 

مراحل انجام لیفت لثه بدون خونریزی

 

اولین گام در عمل لیفت لثه بدون خونریزی با استفاده از لیزر، معاینه کامل دهان و دندان با کمک اشعه ایکس می باشد. در این مرحله سطح استخوان نسبت به دندان محک زده شده و به دکتر فراز تیموری کمک می کند تا میزان دقیق برش لثه را تشخیص دهد. در این روش باز از مواد بی حسی استفاده می شود تا بیمار کمترین درد ممکن را تجربه کند. البته فراموش نکنید که مهترین مزایای این روش عدم نیاز به داروی بیهوشی می باشد.

برای جلوگیری از خونریزی در حیت لیفت لثه، دندانپزشک با کمک لیزر رگ خونی را می بند. با اینکار خطر ابتلا به عفونت نیز کاهش پیدا می کند. تمامی این مراحل در کمتر از یک ساعت قابل انجام است.

لیفت لثه بدون خونریزی

 

مزایای انجام لیفت لثه بدون خونریزی با لیزر

 

لیزر انقلاب بزرگی را در دنیای دندانپزشکی با لیزر در کرج به راه انداخته است. یکی از این خدمات جراحی لثه با لیزر می باشد.

  • بهبودی سریع: با استفاده از لیزر دیگر نیازی به بخیه نبوده و دیگر زخمی بر روی لثه باقی نخواهد ماند.طول دوره درمان این روش بسیار کمتر از روش سنتی می باشد.
  • کاهش خونریزی: به جرات می توان گفت که لیفت لثه با لیزر یک روش لیفت لثه بدون خونریزی است. در این روش بافت ها سوزانده شده و خونریزی به حداقل ممکن خود خواهد رسید.
  • دقت بیشتر: بدون شک کار با تیغ نسبت به کار با لیزر دقت کمتری دارد. زمانی که از لیزر استفاده می شود این دقت به حدی افزایش پیدا کرده که قابل مقایسه با روش سنتی نمی باشد.
  • حداقل درد: لیزر باعث می شود که اعصاب و بافت سوزانده شود و بیمار دیگر دردی را احساس نکند. در صورتی که درد هم وجود داشته باشد آنچنان زیاد نمی باشد. برای کم کردن آن نیز دوباره دکتر فراز تیموری از بی حسی موضعی استفاده می کند.
  • هزینه کمتر: شاید عجیب باشد اما هزینه لیفت لثه  بسیار کمترا از لیفت لثه با روش سنتی می باشد. در این روش که عمل جراحی در کمترین زمان ممکن انجام می شود، بیمار احساس راحتی بیشتری را دارد.
  • زمان بهبودی کمتر: هر چند زمان عمل لیفت لثه  کمتر از یک ساعت است، اما از سوی دیگر زمان درمان و بهبودی آن نیز کمتر می باشد. سرعت برش و ایجاد خط لثه را با سرعت هر چه بیشتر انجام می دهند.
  • نتیجه ماندگار: اگر شما متقاضی لیفت لثه  هستید، اینکار را با کمک لیزر انجام دهید. نتیجه حاصل از لیفت لثه بدون خونریزی با لیزر ماندگار بوده و یک روش دائمی می باشد.

مراقبت های پس از لیفت لثه

 

اگر تا به اینجا مقاله را با دقت خوانده باشید، متوجه شده اید که لیفت لثه بدون خونریزی با لیزر عوارض  مشکلات آنچنانی ندارد. بیماران پس از انجام این عمل و با رعایت توصیه های دکتر فراز تیموری می توانند  دندانپزشکی بدون درد و ناراحتی را تجربه کنند. بدون شک پس از انجام این عمل دندان ها حساس خواهد شد. در این حالت نباید در برنامه غذایی خود برای مدت کوتاهی از مواد تند و چسبناک استفاده کرد.

برای مسواک زدن بایستی دقت زیادی را به کار برد. رعایت بهداشت و دندان برای کنترل این شرایط بعد از عمل لیفت لثه لازم و ضروری می باشد. در نظر داشته باشید که مراقبت های پس از لیفت لثه بدون خونریزی در 24 ساعت اولیه بسیار حائز اهمیت است. چنانچه صورت دچار تورم شده باشد باید از کیسه یخ بر روی صورت استفاده کند. علاوه بر این از انجام فعالیت های سنگین بدنی بعد از عمل لیفت لثه خودداری شود.

 

شما دوستان میتوانید جهت پرسش و پاسخ در مورد ایمپلنت بدون درد و یا مشاوره با شماره های 02632528628  و 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا بهترین مشاوره برای شما صورت گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *