مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان چیست ؟ ۰۲۶۳۲۵۲۸۶۲۸

توسط: | برچسب ها: , , , , | دیدگاه ها: ۰ | فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۸

همانطور که می دانید ، ایمپلنت پیچی است که در داخل استخوان فک قرار می گیرد که به این کار کاشت دندان گفته می شود . پیچ ایمپلنت دندان به جنس تیتانیوم بوده و نگهدارنده ی تاج دندان می باشد  . اما با این تفاسیر سوال های متعددی  برای عزیزان پیش می آید از قبیل اینکه مراحل ایمپلنت دندان چگونه است ؟  ما نیز در این مقاله بر آنیم تا سوال عزیزان را نسبت به این سوال به صورت مختصر پاسخ دهیم . با ما همراه باشید .

مراحل ایمپلنت دندان چیست ؟

در ابتدای کار دندانپزشک به معاینه فرد می پردازد تا از وضعیت  استخوان فک  و دندان های شخص  مطلع شود ، اگر در این مرحله مشخص شد که اسخوان دندان قدرت و استحکام لازم را در بر ندارد باید پیوند استخوان صورت گیرد و سپس بعد از گذشت 4 الی 8 ماه از پیوند ، ایمپلنت دندان در کرج انجام گیرد ، که خود نیاز به دو مرحله برای درمان دارد .

 

مراحل ایمپلنت دندان

 

مراحل ایمپلنت دندان در وحله اول به این صورت است که بیمار باید داروهای تجویزی خود را مصرف کند سپس با بی حسی موضعی توسط دندانپزشک در کرج ، دندان فرد بی حس  گردد و با ایجاد برش در لثه ایمپلنت را انجام داده و از طریق رادیولوژی از جایگیری درست ایمپلنت دندان اطمینان حاصل می کند و پس از آن  محل را می بینند تا ایمپلنت کامل جوش بخورد .

مرحله دوم از مراحل ایمپلنت دندان به این صورت است که ، بالای لثه دندان  به عنوان محافظ یک لوله فلزی نصب می کند از این طریق نیز دندان و لثه های اطراف ایمپلنت دندان  ترمیم می شوند .

 

​شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر فراز تیموری با شماره های 02632528628 و 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

نکاتی مهم در باره مراحل ایمپلنت دندان

در طی مراحل ایمپلنت دندان مهم ترین مسئله مدت زمان  جایگذاری ایمپلنت می باشد باید توجه داشت که تا 75 روز بعد از کشیده شدن دندان ایمپلنت باید صورت گیرد در غیر این صورت استخوان دندان تحلیل می رود و نیاز به پیوند استخوان می شود . استخوان دندان اصلی  ترین مورد در کاشت دندان می باشد بنابراین در صورت مشکل در دندان مانند لق شدن دندان ها و یا  پوسیدگی دندان ، دندان زودتر باید خارج شود تا استخوان دندان سالم بماند و ایمپلنت بدون نیاز به پیوند استخوان در محل قرار گیرد . از دیگر مراحل ایمپلنت دندان ، این است که وقتی پایه های ایمپلنت نصب می گردند به مدت 3 تا 20 هفته زمان با توجه به شرایط فرد زمان لازم است تا  پایه های ایمپلنت  جوش بخورند که این مدت نیاز به مراقبت های فرد از طریق رعایت غذایی و بهداشت می باشد .

به طور کلی ایمپلنت دندان مراحل مشابهی را برای همه افراد در بر دارد که مدت زمان جوش خوردن آن ها بستگی به خود فرد دارد

 

ارسال پاسخ

*

code