هزینه دندانپزشکی در کرج

هزینه دندانپزشکی در کرج


از دردهای بسیار سخت که هر انسانی می تواند به آن دچار شود، دندان درد بوده که گاهی منجر به کشیدن دندان خواهد شد. آخرین گزینه پیشنهادی دکتر دکتر فراز تیموری متخصص جراحی لثه و ایمپلت، فلوشیپ جراحی لثه بالیزر، در صورت نداشتن راه چاره کشیدن دندان خواهد بود که هزینه کشیدن دندان در کرج به فاکتورهای خاصی بستگی دارد که در ادامه آن را خواهیم گفت.

متاسفانه نه تنها هزینه دندانپزشکی در کرج بلکه در هر جایی از ایران قیمت خدمات دندانپزشکی مانند هزینه کامپوزیت دندان، قیمت کشیدن دندان عقل، هزینه جراحی لثه با لیزر، قیمت جراحی لثه بدون لیزر، هزینه لمینت دندان، هزینه ایمپلنت دندان و حتی هزینه عصب کشی دندان متغییر و گران می باشد.

فهرست مطالب

دلایل کشیدن دندان در کرج

عوامل زیادی در کشیدن دندان خواه کشیدن دندان شیری یا کشیدن دندان عقل بدون جراحی دخیل می باشد همانند موارد زیر:

 • در صورتی که دندان شیری به موقع نیافتاده و باعث ممانعت رشد دندان دائمی شود.
 • آسیب دیدن دندان ( ترک خوردگی، ضربه شدید و پوسیدگی زیاد)
 • عفونت بیش از حد دندان (چنانچه عفونت دندان بیشتر از حد نرمال باشد و کنترل آن غیرممکن، دندانپزشک عالی در کرج تشخیص به کشیدن دندان با هزینه متعارف خواهد کرد)
 • پوسیدگی ریشه دندان و احتمال تخریب دندان های کناری
 • نداشتن فضای کافی برای انجام ارتودنسی (در صورتی که تعداد دندان ها بیشتر از حالت نرمال باشد و فضای کافی برای انجام ارتودنسی وجود نداشته باشد)
 • کشیدن دندان عقل در اثر پوسیدگی دندان
 • وجود بیماری های لثه

مراحل کشیدن دندان در کرج

 • مرحله اول (بی حسی موضعی): دندانپزشک عالی در کرج در ابتدای کار ناحیه استخوان فک، بافت لثه و دندان را با بی حسی موضعی بیحس کرده تا دندانپزشکی بدون درد را برای فرد رقم بزند.
 • مرحله دوم (جدا کردن دندان از استخوان فک): ریشه دندان در داخل استخوان فک با کمک رباط پریودنتال چنان جا خوش کرده است که جدا کردن آن کاری بس دشوار است. شاید همین امر باعث شده است که هزینه کشیدن دندان در کرج اندکی گران تر شود. باز کردن کناره های دندان و جدا کردن ریشه دندان از استخوان فک باید با ابزار کامل و استریل دندانپزشکی انجام شود.
 • مرحله سوم (بزرگ کردن ناحیه های کناری دندان): پنه کردن ناحیه کناری دندان همانند حفاری اصلی می باشد. زمانی که میله یا چوبی در زمین فرو می رود برای بیرون کشیدن آن بایستی نواحی کناره آن را با کمک ابزارآلات کنار زد و به راحتی بیرون کشید. همین روال را دندانپزشک برای بیرون کشیدن دندان پیاده خواهد کرد.

کشیدن دندان بدون درد

کشیدن دندان بدون درد در کرج با کمک بی حسی های موضعی به راحتی توسط دکتر فراز تیموری قابل انجام است. دکتر تیموری با مهارت خاص و حرفه ای خود دندان آسیب دیده را از استخوان فک بیرون می کشد.

اما در حالت کلی هزینه کشیدن دندان عفونی زمانی برای شما رقم می خورد که دندان شما مدت زیادی پوسیده مانده باشد و عصب کشی دیگر جوابگوی کار نباشد.

کشیدن دندان در دانپزشکی های مدرن تهران با توجه به داروهای بی حسی موضعی و تجویزهای پیش از عمل کاملا بدون درد است و دندانپزشک ماهر در کرج فضا با تجربه چند ساله خود فضایی آرامش بخش و بدون ترس را به بیماران خود هدیه می کند.

نباید ها بعد از کشیدن دندان

 • استعمال دخانیات
 • نوشیدنی با نی
 • نوشیدن الکلی
 • نوشیدنیهای گاز دار
 • نوشیدن مایعات داغ
 • تخلیه شید محتویات دهان و بینی (تف کردن شدید)

هزینه کشیدن دندان در کرج

دندانپزشکی در کرج و قیمت کشیدن دندان در کرج به شرایط مختلفی بستگی دارد، در قدم اول انتخاب کلینیک و دندانپزشک مربوطه می باشد. زیرا هزینه کشیدن دندان در کرج در هر کلینیکی کاملا متفاوت با کلینیکی دیگر محاسبه میشود.

قدم بعدی نوع دندان می باشد زیرا هر دندان به علت سختی خود هزینه دندانپزشکی متفاوتی را برای شخص خواهد داشت.

نکته دیگر در هزینه کشیدن دندان با لیزر ، شرایط دندان می باشد. برای مثال هزینه کشیدن دندان عقل در سال 99  ، به صورت دندان عقل نهفته و یا رشد کرده تفاوت دارد و این قضیه در هر شخصی به شخصی دیگر بنابر شرایط دندانی فرد متفاوت بوده و هزینه کشیدن دندان در کرج مختلف می باشد.

بنابراین دندان شخص باید توسط دندانپزشک انتخابی فرد، معاینه گردد و سپس بنابر نوع دندان بیمار و شرایط بیمار هزینه کشیدن دندان شخص محاسبه میگردد .

مراقبت های پس از کشیدن دندان

 • چنانچه دندانپزشک ماهر در کرج برای شما دارو تجویز کرده باشد، حتما آن را طبق دستور پزشک استفاده کنید
 • فعالیت سنگین بدنی تا 48 ساعت پس از کشیدن دندان ممنوع بوده و از انجام هر گونه فعالیت سنگین و وروزش سنگین پرهیز کنید
 • از دستکای کردن بخیه ها بعد از کشیدن دندان به شدت پرهیز کنید.
 • جلوگیری ازعفونت دهان با کمک محلول آب و نمک، شستشوی دهان و دیگر موارد می تواند میزان عفونت را به صفر برساند.
 • قیمت کشیدن دندان عقل از یک سو، پر کردن جای خالی دندان از سوی دیگر می تواند دغدغه های زیادی را برای فرد داشته باشد.
 • جبران جالی خالی دندان با کمک ایمپلنت یا کاشت دندان به خوبی میسر می شود.

تفاوت کشیدن دندان در کلینیک دکتر فراز تیموری با سایر مراکز کرج

در صورتی که برای کشیدن دندان مورد نظر خود و دریافت خدمات دندانپزشکی قصد دارید که به کلینیک دکتر فراز تیموری مراجعه کنید باید آگاه باشید که هزینه مورد نیاز برای کشیدن دندان در این کلینیک در مقایسه با مراکز دولتی کمی بیشتر است اما در عوض خدماتی که میتوانید از این مرکز دریافت کنید بسیار مناسب تر است و با مراجعه به کلینیک دکتر فراز تیموری هم در حین جراحی کشیدن دندان آرامش بیشتری خواهید داشت و هم از عملیات موفقیت آمیز پزشکان ما در این مجموعه بهره مند خواهید شد.

تفاوت بیمه درمانی و بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه کشیدن دندان در کرج

اگر از انواع بیمه های درمانی استفاده می کنید و قصد دارید که از هزینه کشیدن دندان در کرج با استفاده از بیمه آگاه شوید، باید خدمت شما عزیزان گفت که برای پرداخت هزینه کشیدن دندان در کرج امکان استفاده از بیمه درمانی و تکمیلی وجود دارد اما استفاده از این دو نوع دارای شرایط متفاوتی با هم هستند.

اشخاصی که تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند میزان بیشتری از هزینه کشیدن دندان را می توانند با استفاده از بیمه خود در مقایسه با بیمه معمولی پرداخت کنند. اما میزان هزینه ای که توسط بیمه تکمیلی تحت پوشش قرار می گیرد، به شرکت بیمه مورد نظر وجود دارد.

بیمه درمانی مبلغ بسیار کمی از هزینه درمان دندان و کشیدن آن را متقبل میشود اما با استفاده از بیمه تکمیلی دربسیاری از مواقع می توان حتی تمامی هزینه مورد نیاز برای درمان را نیز پرداخت کرد.

در این خصوص لازم به ذکر است که بیمه تکمیلی دارای سقف پرداختی مشخصی است و تا سقف تعیین شده در حوزه درمانی مورد نظر هزینه های درمان را پرداخت می کند. به عنوان مثال: اگر بیمه تکمیلی دارای سقف کشیدن دندان به مبلغ دو میلیون تومان باشد، بیمار میتواند تا این میزان از هزینه کشیدن دندان را با استفاده از بیمه پرداخت کند. به نحوی که اگر هزینه از دو میلیون تومان کمتر باشد، بیمار هیچ هزینه ای را نباید بپردازد اما اگر هزینه از این مبلغ بیشتر باشد بیمار باید مابقی هزینه را خود پرداخت کند.

این در حالی است که در بیمه های درمانی تنها 5 الی 10 درصد از هزینه درمان برای بیمار کاسته می شود و توسط بیمه پرداخت می گردد.

شرایط استفاده از بیمه تکمیلی برای کشیدن دندان در کرج چیست؟

در صورتی که قصد دارید برای کشیدن دندان در کرج اقدام کنید، باید آگاه باشید که اگر قصد استفاده از بیمه تکمیلی را دارید، باید به کلینیک های دندانپزشکی که با شرکت بیمه تکمیلی شما طرف قرار داد هستند، مراجعه کنید و در آنجا به درمان بپردازید.

برای استفاده از بیمه و کاهش دادن هزینه ها این نکته را نیز در نظر داشته باشید که باید مراحل قانونی استفاده از بیمه را طی کنید. به عنوان مثال: برای اینکه بیمه هزینه های شما را بپذیرد باید  نسخه شما توسط پزشک مهر و امضا شود. البته در این رابطه شرایط شرکت های مختلف بیمه ممکن است که با هم تفاوت داشته باشد. با این وجود میتوانید از شرکت بیمه به شکل بهتری کسب اطلاع کنید.

آیا برای کشیدن دندان در کرج می توان از کارت تخفیف استفاده کرد؟

کارت تخفیف نیز برای کاهش دادن هزینه های مربوط به کشیدن دندان در کرج گزینه بسیار مناسبی است که میتوان از آن استفاده کرد. برای استفاده از کارت تخفیف باید آن را از شرکت های ارائه دهنده کارت تخفیف و یا مراکز ارائه دهنده آن تهیه کنید و سپس به کلینیک هایی که کارت تخفیف مورد نظر را می پذیرند در کرج مراجعه کنید و با استفاده از آن هزینه های درمان و کشیدن دندان خود را کاهش دهید.

راهکارهای کاهش هزینه کشیدن دندان در کرج

در صورتی که قصد دارید تا هزینه درمان دندان خود را کاهش دهید، می توانید همان طور که در قسمت های فوق اشاره شد از بیمه و یا کارت تخفیف استفاده کنید. این روش ها بسیار مناسب هستند و هیچ گونه مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند.

اما علاوه بر آن می توانید برای کاهش دادن هزینه مورد نیاز برای انجام این کار، به کلینیک های دولتی و یا کلینیک های ارزان قیمت تر نیز مراجعه کنید. کلینیک های دولتی در کرج نیز می توانند به خوبی کشیدن دندان را برای شما انجام دهند و رضایت شما را جلب نمایید به صورتی که هزینه دریافتی آنها از شما در مقابل کلینیک های خصوصی بسیار کمتر است.

در این رابطه توجه داشته باشید که برای کاهش دادن هزینه به بهترین بیمارستان ها و یا کلینیک های دولتی کرج مراجعه نمایید.

همچنین در این خصوص دستمزد پزشک نیز می تواند موثر باشد که اگر از پزشکانی که دستمزد کمتری دارند، بهره مند گردید، هزینه های شما کاهش می یابد.

استفاده از بیمه درمانی برای کشیدن دندان در بیمارستان های دولتی کرج

در رابطه با استفاده از بیمه لازم به ذکر است که اگر از بیمه برای کاهش دادن هزینه کشیدن دندان در بیمارستان های دولتی کرج استفاده کنید، هزینه درمان برای شما تقریبا رایگان خواهد بود. زیرا بیمارستان های دولتی به این شکل هستند که هزینه های درمانی با استفاده از بیمه تامین اجتماعی در آنها تقریبا رایگان خواهد بود. در نتیجه با مراجعه به انها و انجام این کار مشکل درمانی برای شما عزیزان برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

با در نظر گرفتن مطالبی که در خصوص کشیدن دندان در کرج برای شما عزیزان مطرح نمودیم، به شما عزیزان توصیه می کنیم که از راهکارهای کاهش دادن هزینه برای کشیدن دندان استفاده کنید تا به این شکل فشار مالی کمتری به شما وارد شود. همچنین در این خصوص لازم است که به عوامل موثر در قیمت و هزینه کشیدن دندان نیز توجه داشته باشید.

چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، مقالات بیشتری را در سایت ما مطالعه کنید.

برای  اطلاع دقیق از قیمت کشیدن دندان در کرج ، دندانپزشکی با لیزر در کرج و دندانپزشکی بدون درد در کرج ، افراد باید با شماره های 02632528628 – 09128001870  تماس حاصل فرمایید و  در روز مشاوره  مراجعه کنند تا پیش از اجرای کار توسط دندان پزشک ، هزینه کشیدن دندان قید گردد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *