پیوند لثه

پیوند لثه


در مواقعی لثه برای درمان شدن و حفظ سلامتی دندان ها نیاز به انجام آن دارد ،  زمانی که بیماری های لثه  مانند تحلیل و عقب نشینی لثه ایی پدید می آیند پوشش  ضعیف گشته و سطح کمی از دندان را پوشش می دهد در این حالت  به پیوند لثه  احتیاج می باشد چرا که علاوه بر مشکلات ظاهری و حساس شدن دندان و لثه ها مانند خونریزی لثه و عدم استحکام آن ها آسیب دیدگی و عفونت را برای دندان ها نیز در پی دارد ، معمولا بیماری عقب نشینی لثه به کندی پیش خواهد رفت و ممکن است افراد متوجه این بیماری در خود نشوند که در این صورت بیماری پیشرفت  کرده و منجر به لق شدن دندان ها خواهد شد .

 

فهرست مطالب

پیوند لثه چیست؟

 

پیوند لثه یک جراحی آسان و سریع می باشد که توسط پریودنتیست انجام گرفته میشود و از بافت لثه سقف دهان برای انجام  استفاده میکند . همانطورکه شرح داده شد همچنین برای درمان و پیشگیری مشکلات و دندان ها استفاده میشود که در مواقعی مانند لبخند لثه ایی جنبه ی زیبایی را نیز دارد .

 

پیوند لثه

انواع پیوند لثه

 

پیوند لثه همانند لیفت لثه انواع متفاوتی را دارد که انتخاب آن به دست پریودنتیست می باشد که علل انتخاب آن بسته به شدت ، نوع و میزان آسیب و بیماری خواهد بود .

 

پیوند بافت اتصال

 

اگر بخواهیم به رایج ترین روش پیوند اشاره کنیم به پیوند بافت اتصال خواهیم رسید ،  در این روش پریودنتیست به واسطه ی فلپ  بافت زیر لثه سقف دهان را برداشت میکند و برای  پیوند از آن استفاده خواهد کرد .

 

 پیوند آزاد

 

این روش نیز مانند روش پیوند بافت اتصال خواهد بود ، برداشت از سقف دهان می باشد با این تفاوت که این روش نیازی به فلپ ندارد چرا که برداشت لثها از زیر لثها سقف دهان نبوده و از بافت رویی برای این کار برداشت خواهد شد . این روش روشی مناسب برای افرادی  است که باف لثه ایی نازک را دارا می باشند .

 

پیوند جانبی

 

افرادی که بافت لثه ایی مناسب با حجمی کافی و مستحکم دارند میتوانند از این روش استفاده نمایند به صورتی که از بافت لثه ی مجاور بافت آسیب دیده استفاده میگردد  و لثه به سمت عاج دندان کشیدن خواهد شد و ناحیه را پوشش خواهد داد .

 

 جراحی پیوند لثه

 

برای جراحی پیوند لثه  متخصص جراح لثه با توجه به نوع و شدت مشکل  برداشت بافت پیوند را مشخص می نماید و سپس مراجع کننده برای جراحی آماده میشود که جراحی با بی حسی موضعی می باشد ، جراحی لثه جراجی آسان و بدون نیاز به بستری خواهد بود و برای کنترل درد و  رفع عفونت حین درمان به آنتی بیوتیک های مخصوص  جهت تجویز میپردازد

در این  صورت توصیه میشود پس از جراحی با مراجع کننده شخصی همراه باشد تا فرد را در مسیر خانه هدایت کند و توصیه میشود افراد کلیه ی مراقبت های لازم  گفته شده توسط جراح لثه را رعایت کنند تا هیچگونه مشکلی را در لثه ها برای آن ها ایجاد نگردد .

 

شما عزیزان میتوانید جهت انجام جراحی لثه در کرج و همچنین مشاوره تکمیلی با شماره های 02632528628 – 09128001870 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *