هزینه اوردنچر

هزینه اوردنچر


هزینه اوردنچر چه قدر است؟ فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه اوردنچر چه هستند؟ آیا می توان از اوردنچر با بیمه درمانی استفاده کرد؟ مزایای اوردنچر چیست؟ اگر قصد دارید که از هزینه اوردنچر و فاکتورهای موثر در قیمت آن مطلع گردید، تا بخش پایانی همراه ما باشید.

اوردنچر یکی از روش هایی است که برای ترمیم دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد؛ به صورتی که از این روش برای جایگزین کردن پروتز های دندانی به جای تمامی دندان های فک بالا و یا پایین استفاده می شود.

به عبارت دیگر اوردنچر روشی است که از آن فقط برای ترمیم همه دندان های از دست رفته میتوان استفاده کرد و کسانی که یک یا چند دندان فک بالا و یا پایین خود را از دست داده باشند، قادر به استفاده از این روش نخواهند بود.

اوردنچر را به عنوان روشی مشابه با دندان مصنوعی های قدیمی در نظر می گیرند که البته تفاوت های میان این دو روش وجود دارد و این تفاوت ها باعث شده است تا این دو روش از هم مجزا شوند.

شباهت این دو روش به هم باعث شده است تا کسب اطلاع از هزینه اوردنچر مساله مهمی باشد و از این جهت به بررسی این موضوع می پردازیم که هزینه اوردنچر چه قدر است؟

فهرست مطالب

هزینه اوردنچر چه قدر است؟

هزینه اوردنچر برای تمامی کسانی که از آن استفاده می کنند، یکسان نیست و امکان تعیین یک مبلغ دقیق برای همه متقاضیان این روش وجود ندارد زیرا فاکتورهای مختلفی بر روی هزینه آن موثر هستند که باعث افزایش و یا کاهش قیمت اوردنچر برای متقاضیان مختلف می شوند.

با این وجود کسانی که قصد کسب اطلاع از هزینه دقیق این روش برای خود دارند، باید شخصا به پزشک مراجعه کنند و تحت بررسی قرار بگیرند تا امکان تعیین هزینه و قیمت برای آنها وجود داشته باشد و در مجموعه دکتر فراز تیموری می توانید به این منظور اقدام کنید.

 

هزینه اوردنچر
هزینه اوردنچر

فاکتور های موثر در هزینه اوردنچر

از مهمترین فاکتورهایی که بر روی هزینه اوردنچر تاثیرگذار هستند را میتوان از قبیل زیر در نظر گرفت:

اوردنچر دارای سه نوع مختلف است و با 3 روش متفاوت در دهان قرار می گیرد که این روش ها از قبیل زیر هستند و هر یک از آنها هزینه مخصوص به خود را خواهند داشت:

اوردنچر بر پایه لثه

اوردنچر بر پایه لثه ارزان ترین نوع آن محسوب می شود زیرا در این روش پروتز های دندانی به صورت مستقیم بر روی لثه قرار می گیرند و هیچ واسطی بین آنها وجود نخواهد داشت.

این روش برای کسانی مناسب است که از لثه های سالم و مستحکمی برخوردار باشند.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اوردنچر بر پایه ایمپلنت گران قیمت ترین نوع آن خواهد بود زیرا در این روش باید از پایه تیتانیومی ایمپلنت استفاده شود و با جراحی های مخصوص پایه ایمپلنت در داخل فک قرار داده شود.

تعداد پایه های ایمپلنت که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند از 2 الی 6 عدد برای فک بالا و پایین متفاوت هستند و هر چه تعداد آنها افزایش یابد هزینه اوردنچر نیز بیشتر می شود.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت و لثه

اوردنچر بر پایه ایمپلنت و لثه به گونه ای است که در آن هم از لثه و هم پایه ایمپلنت استفاده می شود. در این روش دو پایه ایمپلنت در دو انتهای فک نصب می شوند و سپس به واسطه میله ای متصل می شوند تا بستر نصب پروتز های دندانی کامل به وجود آید.

هزینه اوردنچر بر اساس نوع اتصال دهنده

اوردنچر بر پایه ایمپلنت با 3 روش مختلف  در دهان قرار می گیرد که این روش ها عبارتند از:

اوردنچر توپی، میله ای و ثابت. هر یک از این نوع اتصال دهنده ها شرایط متفاوتی دارند و هزینه آنها نیز با هم یکسان نیست. از این جهت میتوان آن را به عنوان یک عامل موثر در هزینه اوردنچر در نظر گرفت.

کیفیت متریال به کار رفته در ساخت پروتز دندانی

متریالی که برای ساخت پروتز دندانی استفاده می شوند، یکسان نیستند و با هم متفاوت اند.

برخی از دندانپزشکی ها پروتز های دندانی را با کیفیت بالاتری می سازند و در صورتی که متریال بهتری برای ساخت آنها استفاده شود، هزینه بیشتری برای ساخت آنها باید پرداخت گردد.

دستمزد پزشک معالج

دندانپزشکانی که عملیات مربوط به اوردنچر را برای بیماران انجام می دهند، دستمزد متفاوتی دارند و معمولا دستمزد انها بر اساس تجربه، مهارت و تخصص تعیین می شود.

چنانچه از تخصص و مهارت بهترین پزشکان در این زمینه بهره مند گردید، این امکان وجود دارد که هزینه بیشتری به عنوان دستمزد بپردازید. در نتیجه پزشک نیز میتواند در هزینه شما موثر واقع گردد و از فاکتورهای موثر در قیمت اوردنچر شناخته می شود.

کیفیت خدمات دندانپزشکی

دندانپزشکی ها خدمات خود را با کیفیت یکسانی ارائه نمی دهند بلکه برخی از آنها شرایط مناسب تری را برای بیماران به وجود می آورند. با این وجود باید از دندانپزشکی ها، کیفیت خدمات و تجهیزات آنها نیز به عنوان یک عامل موثر در هزینه یاد کرد.

لازم به ذکر است که نوع دندانپزشکی از نظر خصوصی و یا دولتی بودن نیز در هزینه موثر واقع می شود و معمولا دندانپزشکی های دولتی هزینه کمتری برای اوردنچر از بیماران دریافت می کنند و خدماتشان ارزان قیمت تر است.

آیا می توان هزینه اوردنچر را با بیمه درمانی پرداخت کرد؟

همان طور که می دانید بسیاری از افراد در کشور ما تحت پوشش بیمه درمانی هستند و از بیمه در انواع مختلف آن استفاده می کنند. برخی از انواع بیمه های خدمات درمانی رایج در کشور در سال های اخیر، خدمات دندانپزشکی را نیز پوشش می دهند و امکان استفاده از خدمات دندانپزشکی را نیز با صرف هزینه کمتر فراهم کرده اند.

کلام پایانی در مورد هزینه اوردنچر

بر اساس مطالب مطرح شده در خصوص اینکه هزینه اوردنچر و هزینه جراحی لثه یک دندان چه قدر است؟، چنانچه قصد دارید که با صرف هزینه مناسب به استفاده از این روش بپردازید و در عوض از کیفیت بسیار بالای خدمات بهره مند گردید، مراجعه به مجموعه دکتر فراز تیموری را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

اگر به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیاز دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *