بیمارستان میلاد

بیمارستان میلاد


مراقب از دهان و دندان مساله ای بسیار مهم است که هیچ کسی نباید از آن غافل باشد. در صورتی که مراقبت های مورد نیاز در خصوص دهان و دندان به خوبی انجام نشوند، ممکن است که مشکلات مختلفی برای اشخاص ایجاد گردد و انها را به روش های درمانی نیازمند سازند. در ادامه با دندانپزشکی فراز تیموری همراه باشید.

به عنوان مثال: جراحی لثه یکی از این مشکلات است که اگر بهداشت دهان ودندان و مراقبت های مورد نیاز در این رابطه را به خوبی انجام ندهید، ممکن است که به جراحی لثه نیاز پیدا کنید.

دلایل مختلفی برای هزینه جراحی لثه وجود دارد. جراحی لثه برای مواردی از قبیل ارتودنسی، ترمیم لثه تحلیل رفته و جراحی لثه برای روکش مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر با هزینه جراحی در بیمارستان میلاد ، هزینه جراحی لثه تحلیل رفته و اینکه آیا جراحی لثه درد دارد یا نه؟ با دکتر فراز تیموری همراه باشید.

فهرست مطالب

جراحی لثه چیست و چه کاربردی دارد؟

مشکلات لثه و دندان زمانی شروع می شود که دندان ها برای مدت طولانی تمیز نشود. با اینکار املاح زیادی از بزاق به همراه صدها هزار باکتری بر روی دندان جمع می شود. این نوع تجمع باکتری بر روی دندان و لثه را پلاک میکروبی می گویند. چنانچه پلاک میکروبی به خوبی تمیز نشود جرم به بالای لثه و زیر لثه سرایت می کند. برای برداشتن جرم بالای لثه از جرم گیری استفاده می شود و دیگر نیازی به هزینه جراحی لثه با لیزر نمی باشد. اما در صورتی که جرم در زیر لثه تشکیل شده باشد با تکنیک دیگری همانند جراحی لثه برداشته می شود. تنها نکته مورد نظر این است که پیش از جراحی لثه بایستی باقی مانده جرم های زیر لثه را به طور کامل برداشت.

انواع جراحی لثه کدام است؟

از نظر دندانپزشکان و جراحان لثه، جراحی لثه دارای انواع مختلف است. با مراجعه به بیمارستان میلاد پزشک براساس شرایط بیمار و بیماری لثه اقدام به جراحی لثه می نماید. یکی از شایع ترین و رایج ترین دلایل بیماری لثه، وجود باکتری های بسیار در داخل دهان می باشد که سبب ایجاد تشکیل جرم می شود. زمانی که این میکروب ها در حالت چسبیده به دندان بیش از اندازه نرمال باشد، دیگر بدن قادر به پاکسازی و مقابله با آن نمی باشد. هم امر سبب می شود که لثه ها دچار مشکل شود و بیماری لثه ایجاد شود.

انواه جراحی های لثه که در اینجا انجام می شود شامل کانتورینگ لثه (افزایش طول تاج دندان)، پیوند لثه، درمان پریودنتال کامل و درمان تحلیل لثه می باشد. هر کدام از انواع ایمپلنت دندان و لثه  براساس شرایط بیمار تعیین می شود.

هزینه جراحی در بیمارستان میلاد

بیشتر جراحان لثه، عمل جراحی لثه با لیزر را در جهت از بین بردن بیماری های لثه انجام می دهند. زمانی که بیمار برای درمان درد لثه و یا ترمیم آن به دندانپزشک مراجعه می کند، در ابتدا از وی معاینه به عمل آمده و عملیات عکسبرداری انجام می شود. در صورتی که مشکلات لثه با دارو و قرص قابل درمان نباشد دندانپزشک از جراحی لثه در بیمارستان میلاد برای درمان استفاده می کند. بسته به نوع جراحی لثه و مشکلاتی که برای لثه به وجود آمده است، هزینه جراحی لثه در بیمارستان اینجا متغییر می باشد. عوامل تاثیر گذار در تعیین نهایی هزینه جراحی لثه در کرج شامل موارد زیر است:

 

بیمارستان میلاد

 

عوامل تاثیرگذار هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد

  • تخصص جراح لثه: زمانی که به یک متخصص جراح لثه مراجعه می کنید اطمینان به نتیجه پزشکی را راحت تر قبول می کنید تا زمانی که به یک دندانپزشک معمولی مراجعه کرده اید. متخصص جراح لثه دستمزد بیشتری نسبت به یک دندانپزشک معمولی دریافت می کند.
  • موقعیت جغرافیایی: بدون شک هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد بسیار گران تر از هزینه جراحی در یک جای معمولی با یک موقعیت جغرافیایی دور می باشد.
  • وضعیت بیمه بیمار: به جرات می توان گفت که هزینه دندانپزشکی در ایران بسیار گران می باشد و بیمه ها به طور کامل هزینه دندانپزشکی را پس نمی دهند. اما با این حال هزینه جراحی لثه بسته به نوع بیمه و بیمار پرداخت می شود.
  • نوع جراحی: همانگونه که اشاره شد جراحی لثه دارای انواع مختلفی در بیمارستان میلاد می باشد. هر کدام از این انواع جراحی لثه دارای هزینه های مختص به خود می باشند و هر کدام با دیگر فرق دارد
  • هزینه جراحی جانبی: در بیشتر مواقع جراحی لثه زمانی انجام می شود که بیمار نیاز دارد یکی از خدمات دندانپزشکی مانند روکش دندان و یا ایمپلنت دندان را انجام دهد.

مراحل جراحی لثه در بیمارستان میلاد

برای انجام جراحی لثه نیاز است که در ابتدا ناحیه مورد نظر را با مواد بی حس کننده، بی حس کنند. پس از آن جراح لثه و یا بهداشت کار مشغول تمیز کردن دندان ها می شوند. برای شروع کار جراح لثه ها را به سمت بیرون بر می گرداند که به بافت موجود در زیر آن دسترسی پیدا کنند. پس از انجام این کارها متخصص بافت عفونت زده را از زیر لثه و بین دندان بیرون می کشد. برای تمیز کردن این قسمت از جرم گیری و پوشش ریشه استفاده می شود. متاسفانه در این عملیات احتمال از بین رفتن بخش سفت بر روی ریشه وجود دارد.

زمانی که بی حسی موضعی عمل کرد و آن ناحیه کاملا بی حس شد متخصص شروع به برش لثه می نماید. با این کار به آرامی لثه از دور دندان برداشته می شود. با این عمل جراح می تواند به راحتی ریشه های دندان را ببیند و جرم و رسوبات را به طور کامل از اطراف دندان بردارد.

پس از پایان خارج کردن رسوبات از روی دندان نوبت به بخیه زدن لثه خواهد رسید. البته باید در نظر داشت که حالت لثه به مانند حالت اولیه آن باشد و تغییر شکل خاصی در لثه ها ایجاد نشود. برای کشیدن بخیه بایستی 7 روز تحمل کرد. در نظر داشته باشید که هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد با مراحل بالا و تمامی رعایت نکلت بهداشتی انجام می شود.

آیا جراحی لثه درد دارد؟

بیشتر ترس و استرس مردم از عدم رفتن به دندانپزشکی، تصور درد زیاد آن می باشد. شاید هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد لثه به اندازه ترس از درد جراحی لثه فرد را از عمل جراحی منصرف نکند. دکتر فراز تیموری با تجویز مسکن های معمولی در کنترل درد جراحی کمک فراوانی می نماید. طبق نظر دندانپزشک، چنانچه پس از انجام جراحی لثه، شاهد تورم شدید در آن ناحیه بودید می توانید با کمک یخ آن را برطرف کنید. آنتی بیوتیک ها در صورتی که طبق تجویز پزشک معال مصرف شود اثری از عفونت و درد پس از انجام جراحی لثه وجود ندارد. اما در شرایطی که خونریزی و تورم برای چند روز متوالی ادامه داشت می توانید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

آیا هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد را می توان با بیمه پرداخت کرد؟

خوشبختانه از زمانی که شرکت های بیمه در ایران خدمات دندانپزشکی را نیز تحت پوشش قرار میدهند این امکان در کشور به وجود امده است که خدمات مختلف دندانپزشکی نظیر: جراحی لثه را با استفاده از بیمه انجام داد و در هزینه های درمان از بیمه برای پرداخت کمک گرفت.

در نتیجه با این وجود بیمارانی که قصد دارند برای جراحی لثه در بیمارستان میلاد که در تهران واقع شده است، اقدام کنند، می توانند با در اختیار داشتن بیمه مورد نظر، هزینه جراحی لثه در این بیمارستان را به کمک بیمه پرداخت نمایند.

اما در این خصوص لازم به ذکر است که میزان کاهش هزینه جراحی لثه در این بیمارستان به کمک بیمه، به نوع بیمه و شرکت بیمه ای که اشخاص تحت پوشش آن هستند بستگی دارد.

زیرا همان طور که می دانید شرکت های بیمه انواع مختلفی دارند و شرایط پوشش دادن بیماران در انها با هم متفاوت است.

به عنوان مثال: شاید یک شرکت بیمه سقف پرداخت هزینه جراحی لثه به میزان 5 میلیون تومان داشته باشد و شرکت دیگری تا سقف 2 میلیون تومان از هزینه جراحی لثه را پرداخت کند. بدین معنا که شرکت بیمه مورد نظر تنها به این میزان از هزینه جراحی لثه را به بیمار پرداخت می کند و در صورتی که هزینه از سقف تعیین شده بیشتر باشد، پرداخت مابقی هزینه به عهده خود بیمار خواهد بود.

در نتیجه برای پرداخت هزینه جراحی لثه با بیمه در بیمارستان میلاد باید به این مسائل توجه داشته باشید.

علاوه بر آن لازم است که این نکته را هم بدانید که در صورت در اختیار داشتن بیمه تکمیلی باید این مساله را بسنجید که بیمارستان میلاد با شرکت بیمه شما طرف قرارداد می باشد و یا خیر.

در صورتی که بیمارستان میلاد با شرکت بیمه شما طرف قرارداد نباشد، امکان کاهش هزینه با بیمه در این بیمارستان را نخواهید داشت و باید مبلغ درمان را به شکل ازاد پرداخت کنید.

آیا جراحی لثه در بیمارستان میلاد خوب است؟

بیمارستان میلاد تهران یکی از قدیمی ترین بیمارستان های خصوصی در تهران است که کیفیت ارائه خدمات در این مجموعه بسیار مناسب است و از این رو این بیمارستان از جمله بیمارستان های بسیار معروف و شناخته شده شهر تهران می باشد.

در نتیجه اگر برای جراحی لثه به این بیمارستان مراجعه کنید، مطمئنا خدمات خوبی دریافت خواهید کرد و از روند جراحی لثه رضایت خواهید داشت. این بیمارستان توسط بهترین پزشکان تهران به فعالیت های مختلف می پردازد و از تجهیزات به روز و پیشرفته بهره مند است.

لازم به ذکر است که بیمارستان میلاد یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی است بدین معنا که تمامی امور درمانی در این مجموعه زیر نظر پزشکان متخصص و فوق تخصص انجام می شود.

آیا جراحی لثه در بیمارستان میلاد هزینه بیشتری نسبت به مراکز دیگر دارد؟

در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان بگوییم که از آنجایی که بیمارستان میلاد یک بیمارستان خصوصی است و به عنوان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شناخته می شود، هزینه جراحی لثه در این بیمارستان مطمئنا بیشتر از برخی مراکز دیگر است و مطمئنا هزینه انجام این کار در بیمارستان میلاد از بیمارستان های دولتی بیشتر خواهد بود.

اما باید در این رابطه به شما عزیزان یادآور شویم که پرداخت هزینه کمی بیشتر در این خصوص بهتر از این است که هزینه کمتری پرداخت کنید اما در طول جراحی به شدت اذیت شوید و یا نتیجه جراحی لثه برای شما موفقیت آمیز نباشد.

علاوه بر آن هنگامی که این کار را زیر نظر پزشکان متخصص انجام می دهید، عوارضی برای شما در سال های بعد از جراحی ایجاد نخواهد شد در صورتی که اگر به مراکز بی اعتبار مراجعه کنید ممکن است که پس از مدت زمانی دچار مشکل شوید و عوارضی در شما پدیدار گردد.

به همین دلیل ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای جراحی لثه بیمارستان میلاد را با مراکز غیر حرفه ای جایگزین نکنید.

کلام پایانی

با در نظر گرفتن تمامی مطالبی که در خصوص هزینه جراحی لثه در بیمارستان میلاد برای شما شرح دادیم، توصیه می کنیم که جراحی لثه را موضوع کم اهمیتی ندانید و بهترین مراکز را برای این کار انتخاب کنید.

در صورتی که به دریافت مطالب بیشتری در خصوص جراحی لثه نیاز دارید، کافی است تا سایر مقالات ما را نیز مطالعه کنید و از مطالعه آنها بهره مند گردید. (هزینه ایمپلنتهزینه کامپوزیتهزینه جراحی لثهایمپلنت با لیزر )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *